
| Korimalli, Chery Fulwin A9L? | Sedan , 4 Ovien, 4-5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 0.8-5.98 l/100 km 294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Päästöt, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | China VIb |
| Sähkömoottorin toimintasäde, CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Virrankulutus, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 20.6 kWh/100 km 33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 4.9 s 0-60 mph: 4.7 s |
| Teho, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 639 hv, 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 1.5 l 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2025 Chery CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Chery Fulwin A9L Sedan 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | Neliveto. PHEV (Ladattava hybridisähköauto). Polttomoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
| Pituus, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan ? | 5018 mm 197.56 in. |
| Leveys, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan ? | 1965 mm 77.36 in. |
| Nettopaino, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Tavaratila, 2025 Chery Fulwin A9L Sedan ? | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | automaattinen vaihdelaatikko DHT Pro |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Chery |
| Malli | Fulwin A9L |
| Sukupolvi | Fulwin A9L |
| Versio (moottori) | CD-M 1.5T (639 hv) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro |
| Tuotannon aloitusvuosi | Heinäkuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | PHEV (Ladattava hybridisähköauto) |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 4-5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 0.8-5.98 l/100 km
294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini / sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 4.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 4.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 4.7 s |
| Huippunopeus | 180 km/h 111.85 mph |
| Päästönormi | China VIb |
| Paino/teho suhde | 3.5 kg/hv, 286.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 2.6 kg/Nm, 383 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 33.68 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Sähkönkulutus | 20.6 kWh/100 km
33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 217 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | KPTZ220YMDA0 |
| Sähkömoottorin sijainti | Integroitu vaihteistoon |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 265 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 324 Nm 238.97 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 639 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Polttomoottori | |
| Teho | 156 hv @ 5200 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 104.1 hv/l |
| Vääntömomentti | 220 Nm @ 2500 kierrosta/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | Kunpeng SQRH4J15 |
| Moottorin tilavuus | 1499 sm3 91.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Puristussuhde | 15:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Enimmäispaino | 2650 kg 5842.25 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 420 kg 925.94 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Mitat | |
| Pituus | 5018 mm 197.56 in. |
| Leveys | 1965 mm 77.36 in. |
| Korkeus | 1500 mm 59.06 in. |
| Pyörän perusta | 3000 mm 118.11 in. |
| Etupyörän jälki | 1698 mm 66.85 in. |
| Takapyörän jälki | 1703 mm 67.05 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.23 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.9 m 39.04 ft. |
| lähestymiskulma | 13° |
| Jättökulma | 15° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. Mahdollista täysin sähköinen tai sekatoiminnollinen liikkuminen. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | automaattinen vaihdelaatikko DHT Pro |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus, Poikittainen vakaaja |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/45 R20 |
| Vanteen koko | 20 |