
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Chery Fulwin A9L? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 4-5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 0.8-5.98 l/100 km 294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | China VIb |
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 20.6 κιλοβατώρα/100 χλμ 33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2025 Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 4.9 δευτ 0-60 mph: 4.7 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Chery Fulwin A9L Σεντάν 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 639 Hp, 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Chery Fulwin A9L Σεντάν 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2025 Chery CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Chery Fulwin A9L Σεντάν 2025 CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4). PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα). O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Chery Fulwin A9L Σεντάν ? | 5018 mm 197.56 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Chery Fulwin A9L Σεντάν ? | 1965 mm 77.36 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2230 κιλά 4916.31 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | 2650 κιλά 5842.25 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2025 Chery Fulwin A9L Σεντάν ? | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Chery Fulwin A9L CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro? | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DHT Pro |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Chery |
| μοντέλο | Fulwin A9L |
| παραγωγή | Fulwin A9L |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | CD-M 1.5T (639 Hp) 4WD Plug-in Hybrid DHT Pro |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | PHEV (Plug-in υβριδικό ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 4-5 |
| Πόρτες | 4 |
| Εκτέλεση | |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος | 0.8-5.98 l/100 km
294 - 39.3 US mpg 353.1 - 47.2 UK mpg 125 - 16.7 km/l |
| Τύπος καυσίμου | βενζίνη / ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 4.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 4.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 4.7 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 180 km/h 111.85 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | China VIb |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 3.5 κιλά/Hp, 286.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 2.6 κιλά/Nm, 383 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 33.68 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία | 151-200 km 93.83 - 124.27 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας | 20.6 κιλοβατώρα/100 χλμ
33.15 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 217 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 310 Nm 228.64 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | KPTZ220YMDA0 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Ενσωματωμένο στη μετάδοση |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 265 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 324 Nm 238.97 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 639 Hp |
| Ροπή συστήματος | 854 Nm 629.88 lb.-ft. |
| Μηχανή εσωτερικής καύσης | |
| δύναμη | 156 Hp @ 5200 σ.α.λ. |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 104.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm @ 2500 σ.α.λ. 162.26 lb.-ft. @ 2500 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | Kunpeng SQRH4J15 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Βαθμός συμπίεσης | 15:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2230 κιλά 4916.31 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2650 κιλά 5842.25 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 420 κιλά 925.94 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 405 l 14.3 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 5018 mm 197.56 in. |
| πλάτος | 1965 mm 77.36 in. |
| ύψος | 1500 mm 59.06 in. |
| μεταξόνιο | 3000 mm 118.11 in. |
| εμπρός ίχνος | 1698 mm 66.85 in. |
| Πίσω ίχνος | 1703 mm 67.05 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.23 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.9 m 39.04 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 13° |
| Γωνία φυγής | 15° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | O κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρόσθιους τροχούς, ένας ηλεκτρικός κινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. Υπάρχει δυνατότητα κίνησης σε πλήρη ηλεκτρική ή μικτή λειτουργία. |
| Κίνηση | Οδήγηση όλων των τροχών (4x4) |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DHT Pro |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/45 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |