
| De ce tip este caroseria, BYD Ti 7? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 8.9 l/100 km 26.4 US mpg 31.7 UK mpg 11.2 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 80 km 49.71 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 190 km/h | 118.06 mph 0-100 km/h: 5.7 sec 0-60 mph: 5.4 sec |
| Care este puterea motorului, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 490 CP, 630 Nm 464.66 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 BYD DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 5016 mm 197.48 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2425 kg 5346.21 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 970 - 1880 l 34.26 - 66.39 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | cutie automată E-CVT |
| Marcă | BYD |
|---|---|
| Model | Ti 7 |
| Generație | Ti 7 |
| Modificare (Tip motor) | DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT |
| Anul inceperii productiei | 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil, MIXT (WLTP) | 8.9 l/100 km
26.4 US mpg 31.7 UK mpg 11.2 km/l |
|---|---|
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.4 sec |
| Viteza maximă | 190 km/h 118.06 mph |
| Capacitatea brută a bateriei | 26.6 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 80 km 49.71 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Model/cod motor electric | TZ210XYC |
| Locația motorului electric | Faţă, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 272 CP |
| Model/cod motor electric | TZ200XSBN |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 490 CP |
| Cuplul total al sistemului | 630 Nm 464.66 lb.-ft. |
| Putere | 156 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | Xiaoyun / BYD472ZQB |
| Volumul motorului | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă maximă autorizată | 2425 kg 5346.21 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 970 l 34.26 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1880 l 66.39 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Lungime | 5016 mm 197.48 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1995 mm 78.54 in. |
| Înălţime | 1865 mm 73.43 in. |
| Ampatament | 2920 mm 114.96 in. |
| Garda la sol | 190 mm 7.48 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.4 m 37.4 ft. |
| Unghi Abordarea | 24° |
| Unghi de plecare | 25° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | cutie automată E-CVT |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/60 R19; 255/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |