
| Hvilken type er karosseriet, BYD Ti 7? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 8.9 l/100 km 26.4 US mpg 31.7 UK mpg 11.2 km/l |
| Hor langt går bilen bare på strøm, DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 80 km 49.71 mi |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 190 km/t | 118.06 mph 0-100 km/t: 5.7 sek 0-60 mph: 5.4 sek |
| Hva er motorens effekt, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 490 hk, 630 Hm 464.66 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 1.5 l 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 BYD DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, BYD Ti 7 SUV 2026 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | Firehjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 5016 mm 197.48 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | 2425 kg 5346.21 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 BYD Ti 7 SUV? | 970 - 1880 l 34.26 - 66.39 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 BYD Ti 7 DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT? | automatisk girkasse E-CVT |
| merke | BYD |
|---|---|
| modell | Ti 7 |
| Generasjon | Ti 7 |
| Modifikasjon (motor) | DM-p 1.5L 26.6 kWh (490 hk) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT |
| Første år av produksjon | 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 8.9 l/100 km
26.4 US mpg 31.7 UK mpg 11.2 km/l |
|---|---|
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.4 sek |
| Maksimal hastighet | 190 km/t 118.06 mph |
| Brutto batterikapasitet | 26.6 kWh |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 80 km 49.71 mi |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 218 hk |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ210XYC |
| Plassering av elektrisk motor | På framsiden, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 272 hk |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ200XSBN |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 490 hk |
| System dreiemoment | 630 Hm 464.66 lb.-ft. |
| Motoreffekt | 156 hk |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 104.1 hk/l |
| Dreiemoment | 225 Hm 165.95 lb.-ft. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | Xiaoyun / BYD472ZQB |
| Motorvolum | 1498 sm 91.41 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motorsystemer | System Start & Stopp |
| Maksimalt tillatt vekt | 2425 kg 5346.21 lbs. |
|---|---|
| Minimalt volum av bagasjerommet | 970 l 34.26 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1880 l 66.39 cu. ft. |
| Drivstofftank | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Lengde | 5016 mm 197.48 in. |
|---|---|
| Bredde | 1995 mm 78.54 in. |
| Høyde | 1865 mm 73.43 in. |
| Akselavstand | 2920 mm 114.96 in. |
| Bakkeklaring | 190 mm 7.48 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.4 m 37.4 ft. |
| Angrepsvinkel | 24° |
| Utgangsvinkel | 25° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | automatisk girkasse E-CVT |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 255/60 R19; 255/50 R20 |
| Felgstørrese | 19; 20 |