
| Hvilken type er karosseriet, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 dører, 5-7 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9.5-10.6 l/100 km 24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/l |
| Hvor øko er bilen, Mercedes-Benz GLE GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 216-240 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/t | 155.34 mph 0-100 km/t: 5.3 sek 0-60 mph: 5 sek |
| Hva er motorens effekt, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 381 hk, 560 Hm 413.03 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2999 sm 183.01 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Mercedes-Benz GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Firehjulstrekk . MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en mulighet til å jobbe i kun blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2315 kg 5103.7 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3055 kg 6735.12 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 l 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, automatisk girkasse G-TRONIC |
| merke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| modell | GLE |
| Generasjon | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modifikasjon (motor) | GLE 450 (381 hk) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5-7 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 14 l/100 km
16.8 US mpg 20.2 UK mpg 7.1 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 9.3 l/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 9.5-10.6 l/100 km
24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 216-240 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5 sek |
| Maksimal hastighet | 250 km/t, Elektronisk begrenset 155.34 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6e-bis |
| Motsvarighet vekt/effekt | 6.1 kg/hk, 164.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.1 kg/Hm, 241.9 Hm/tonn |
| Batterispenning | 48 V |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 23 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 205 Hm 151.2 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Mellom forbrenningsmotoren og girkassen |
| Motoreffekt | 381 hk @ 5000-6100 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 127 hk/l |
| Dreiemoment | 560 Hm @ 2000-4500 omdr./min. 413.03 lb.-ft. @ 2000-4500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | M 256 Evo |
| Motorvolum | 2999 sm 183.01 cu. in. |
| Antall sylindere | 6 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 83 mm 3.27 in. |
| Slaglengde | 92.35 mm 3.64 in. |
| Kompresjons grad | 10.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo og Elektrisk drevet kompressor, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC, CAMTRONIC |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 2315 kg 5103.7 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 3055 kg 6735.12 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 740 kg 1631.42 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 630 l 22.25 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 2055 l 72.57 cu. ft. |
| Drivstofftank | 85 l 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Tillatt taklast | 100 kg 220.46 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 108 kg 238.1 lbs. |
| Lengde | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Bredde | 2010 mm 79.13 in. |
| Bredde med speil brettet | 2024 mm 79.69 in. |
| Bredde inkl. speil | 2164 mm 85.2 in. |
| Høyde | 1796 mm 70.71 in. |
| Akselavstand | 2995 mm 117.91 in. |
| Bakkeklaring | 205 mm 8.07 in. |
| Minimal snu diamenter | 12.02 m 39.44 ft. |
| Angrepsvinkel | 25° |
| Utgangsvinkel | 25° |
| rampe vinkel | 17° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en mulighet til å jobbe i kun blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 9 trinns, automatisk girkasse G-TRONIC |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator , Luftfjæring - valgfritt |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator, Luftfjæring - valgfritt |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Bakdekk: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Bakfelger: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |