
| Hvilken type er karosseriet, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.2-9.6 l/100 km 73.5 - 24.5 US mpg 88.3 - 29.4 UK mpg 31.3 - 10.4 km/l |
| Hvor øko er bilen, Mercedes-Benz GLE GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 73-88 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Hor langt går bilen bare på strøm, GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 102 km 63.38 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 21.7-29.9 kWh/100 km 34.92 - 48.12 kWh/100 mi 96 - 70 MPGe 4.6 - 3.3 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 240 km/t | 149.13 mph 0-100 km/t: 5.6 sek 0-60 mph: 5.3 sek |
| Hva er motorens effekt, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 435 hk, 680 Hm 501.54 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2999 sm 183.01 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Mercedes-Benz GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Firehjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3375 kg 7440.6 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 485 - 1915 l 17.13 - 67.63 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, automatisk girkasse G-TRONIC |
| merke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| modell | GLE |
| Generasjon | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modifikasjon (motor) | GLE 450e (435 hk) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 13.5 l/100 km
17.4 US mpg 20.9 UK mpg 7.4 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 9.1 l/100 km
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 8.3 l/100 km
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 9.6 l/100 km
24.5 US mpg 29.4 UK mpg 10.4 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 3.2-9.6 l/100 km
73.5 - 24.5 US mpg 88.3 - 29.4 UK mpg 31.3 - 10.4 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 73-88 g/km |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 5.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.3 sek |
| Maksimal hastighet | 240 km/t 149.13 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6e-bis |
| Motsvarighet vekt/effekt | 6.2 kg/hk, 161.1 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4 kg/Hm, 251.9 Hm/tonn |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 25.72 kWh |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under bagasjerommet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 102 km 63.38 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 21.7-29.9 kWh/100 km
34.92 - 48.12 kWh/100 mi 96 - 70 MPGe 4.6 - 3.3 km/kWh 2.9 - 2.1 mi/kWh |
| Maksimal hastighet (ved bare elektrisk drift) | 140 km/t 86.99 mph |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 184 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 480 Hm 354.03 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Mellom forbrenningsmotoren og girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 435 hk |
| System dreiemoment | 680 Hm 501.54 lb.-ft. |
| Motoreffekt | 326 hk @ 4250-6100 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 108.7 hk/l |
| Dreiemoment | 540 Hm @ 2200-4250 omdr./min. 398.28 lb.-ft. @ 2200-4250 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | M 256 Evo |
| Motorvolum | 2999 sm 183.01 cu. in. |
| Antall sylindere | 6 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 83 mm 3.27 in. |
| Slaglengde | 92.35 mm 3.64 in. |
| Kompresjons grad | 10.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Twin-scroll turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC, CAMTRONIC |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 2700 kg 5952.48 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 3375 kg 7440.6 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 675 kg 1488.12 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 485 l 17.13 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1915 l 67.63 cu. ft. |
| Drivstofftank | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Tillatt taklast | 100 kg 220.46 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 108 kg 238.1 lbs. |
| Lengde | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Bredde | 2010 mm 79.13 in. |
| Bredde med speil brettet | 2024 mm 79.69 in. |
| Bredde inkl. speil | 2164 mm 85.2 in. |
| Høyde | 1793 mm 70.59 in. |
| Akselavstand | 2995 mm 117.91 in. |
| Bakkeklaring | 205 mm 8.07 in. |
| Minimal snu diamenter | 12.02 m 39.44 ft. |
| Angrepsvinkel | 25° |
| Utgangsvinkel | 25° |
| rampe vinkel | 17° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en muligheten til å jobbe i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 9 trinns, automatisk girkasse G-TRONIC |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator , Luftfjæring - valgfritt |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator, Luftfjæring - valgfritt |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Bakdekk: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Bakfelger: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |