
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 Kapı, 5-7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9.5-10.6 Lt/100 km 24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 216-240 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 5.3 saniye 0-60 mph: 5 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 381 bg, 560 Nm 413.03 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Mercedes-Benz GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3055 Kg 6735.12 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 Lt 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Marka | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | GLE |
| Nesil | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 450 (381 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 14 Lt/100 km
16.8 US mpg 20.2 UK mpg 7.1 km/Lt |
|---|---|
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 9.2 Lt/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 8.1 Lt/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 9.3 Lt/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 9.5-10.6 Lt/100 km
24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 216-240 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 6.1 Kg/bg, 164.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 241.9 Nm/ton |
| Batarya voltajı | 48 V |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Güç | 381 bg @ 5000-6100 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 127 bg/Lt |
| Tork | 560 Nm @ 2000-4500 dev/dak 413.03 lb.-ft. @ 2000-4500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M 256 Evo |
| Motor hacmi | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 83 mm 3.27 in. |
| Silindir içi vuruş | 92.35 mm 3.64 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör Ve Elektrikle Çalışan Kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC, CAMTRONIC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Ağırlık | 2315 Kg 5103.7 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 3055 Kg 6735.12 lbs. |
| Azami yük | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 630 Lt 22.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2055 Lt 72.57 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 108 Kg 238.1 lbs. |
| Uzunluk | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Genişlik | 2010 mm 79.13 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2024 mm 79.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2164 mm 85.2 in. |
| Yükseklik | 1796 mm 70.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Yerden yükseklik | 205 mm 8.07 in. |
| En az dönüş açısı | 12.02 m 39.44 ft. |
| Yaklaşım açısı | 25° |
| Kalkış açısı | 25° |
| rampa açısı | 17° |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
|---|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Arka lastikler: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Arka jantlar: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |