
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 drzwi, 5-7 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9.5-10.6 l/100 km 24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Mercedes-Benz GLE GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 216-240 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Jak szybki jest pojazd, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 km/h | 155.34 mph 0-100 km/h: 5.3 s 0-60 mph: 5 s |
| Jaką ma moc silnik, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 381 KM, 560 Nm 413.03 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2026 Mercedes-Benz GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Napęd na wszystkie koła (4x4). MHEV (łagodny układ hybrydowy). Silnik spalinowy (SSW) oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch cztery koła pojazdu z możliwością jazdy wyłącznie w trybie mieszanym. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2315 kg 5103.7 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3055 kg 6735.12 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 l 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450 (381 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, automatyczna skrzynia biegów G-TRONIC |
| Marka | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | GLE |
| Generacja | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modyfikacja (Silnik) | GLE 450 (381 KM) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Początek produkcji | Może, 2026 r |
| Architektura agregatu | MHEV (łagodny układ hybrydowy) |
| Typ nadwozia | SUV |
| Liczba miejsc | 5-7 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Zużycia paliwa, niska prędkość (WLTP) | 14 l/100 km
16.8 US mpg 20.2 UK mpg 7.1 km/l |
|---|---|
| Zużycia paliwa, średnia prędkość (WLTP) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Zużycia paliwa, wysoka prędkość (WLTP) | 8.1 l/100 km
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 km/l |
| Zużycia paliwa, bardzo wysoka prędkość (WLTP) | 9.3 l/100 km
25.3 US mpg 30.4 UK mpg 10.8 km/l |
| Zużycia paliwa, mieszany (WLTP) | 9.5-10.6 l/100 km
24.8 - 22.2 US mpg 29.7 - 26.6 UK mpg 10.5 - 9.4 km/l |
| Emisje CO2 (WLTP) | 216-240 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 5.3 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 5.3 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 5 s |
| Prędkość maksymalna | 250 km/h, Elektronicznie ograniczona 155.34 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 6e-bis |
| Stosunek masy do mocy | 6.1 kg/KM, 164.6 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 4.1 kg/Nm, 241.9 Nm/tonę |
| Napięcie baterii | 48 V |
|---|---|
| Technologia baterii | Litowo-jonowa (Li-Ion) |
| Silnik elektryczny 1 | |
| Moc maksymalna Silnik elektryczny | 23 KM |
| Moment obrotowy Silnik elektryczny | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Lokalizacja silnika elektrycznego | Między silnikiem spalinowym a skrzynią biegów |
| Moc | 381 KM @ 5000-6100 obr./min. |
|---|---|
| Moc na litr objętości roboczej | 127 KM/l |
| Moment obrotowy | 560 Nm @ 2000-4500 obr./min. 413.03 lb.-ft. @ 2000-4500 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | M 256 Evo |
| Pojemność silnika | 2999 cm3 183.01 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 83 mm 3.27 in. |
| Skok tłoka | 92.35 mm 3.64 in. |
| Stopień sprężania | 10.5:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor i Sprężarka zasilana elektrycznie, Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC, CAMTRONIC |
| Układy silnika | System start-stop Filtr cząstek stałych |
| Masa własna | 2315 kg 5103.7 lbs. |
|---|---|
| Dopuszczalna masa | 3055 kg 6735.12 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 740 kg 1631.42 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 630 l 22.25 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 2055 l 72.57 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 85 l 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 108 kg 238.1 lbs. |
| Długość | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Szerokość | 2010 mm 79.13 in. |
| Szerokość ze złożonymi lusterkami | 2024 mm 79.69 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2164 mm 85.2 in. |
| Wysokość | 1796 mm 70.71 in. |
| Rozstaw osi | 2995 mm 117.91 in. |
| Prześwit | 205 mm 8.07 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 12.02 m 39.44 ft. |
| Kąt natarcia | 25° |
| Kąt zejścia | 25° |
| kąt rampowy | 17° |
| Architektura układu napędowego | Silnik spalinowy (SSW) oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch cztery koła pojazdu z możliwością jazdy wyłącznie w trybie mieszanym. |
|---|---|
| Napęd | Napęd na wszystkie koła (4x4) |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 9 biegów, automatyczna skrzynia biegów G-TRONIC |
| Zawieszenie przednie | Sprężyna śrubowa, podwójny wahacz poprzeczny , stabilizator poprzeczny , Zawieszenie pneumatyczne - opcjonalne |
| Zawieszenie tylne | Niezależne wielowahaczowe zawieszenie sprężynowe ze stabilizatorem, Zawieszenie pneumatyczne - opcjonalne |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane |
| Hamulce tylne | Tarczowe wentylowane |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | Przednie opony: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Tylne opony: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Rozmiar felg | Przednie felgi: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Tylne felgi: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |