
| Karoser tipi nedir, Lexus ES VIII (XZ20)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 5.1 Lt/100 km 46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 200 km/saat | 124.27 mph 0-100 km/saat: 7.7 saniye 0-60 mph: 7.3 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 244 bg, 235 Nm 173.33 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2.5 Lt 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Lexus ES VIII (XZ20) Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | Önden çekiş. FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç). İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 5140 mm 202.36 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 1920 mm 75.59 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 1815 Kg 4001.39 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2311 Kg 5094.88 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Lexus ES Sedan? | 377 Lt 13.31 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | otomatik şanzıman CVT |
| Marka | Lexus |
|---|---|
| Model | ES |
| Nesil | ES VIII (XZ20) |
| Modifikasyonu (Motor) | 350h (244 bg) Hybrid CVT |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrit Elektrikli Araç) |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Şehir içi yakıt tüketimi (EPA) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/Lt |
|---|---|
| Şehir dışı yakıt tüketimi (EPA) | 5.3 Lt/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (EPA) | 5.1 Lt/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 7.3 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.4 Kg/bg, 134.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.7 Kg/Nm, 129.5 Nm/ton |
| Batarya voltajı | 251.6 V |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 201 bg |
| Elektrikli motor torku | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | Şanzımana entegre |
| Elektrik motoru tipi | Senkron |
| Sistem gücü | 244 bg |
| Güç | 186 bg @ 6000 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 74.8 bg/Lt |
| Tork | 235 Nm @ 4200 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 4200 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | A25A-FXS |
| Motor hacmi | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87.5 mm 3.44 in. |
| Silindir içi vuruş | 103.48 mm 4.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 13.9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon ve Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC, Dual VVT-i |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Ağırlık | 1815 Kg 4001.39 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 2311 Kg 5094.88 lbs. |
| Azami yük | 496 Kg 1093.49 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 377 Lt 13.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Uzunluk | 5140 mm 202.36 in. |
|---|---|
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1554 mm 61.18 in. |
| Dingil Mesafesi | 2950 mm 116.14 in. |
| Ön tekerlek izi | 1655 mm 65.16 in. |
| Arka tekerlek izi | 1693 mm 66.65 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.28 |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, tam elektrikli veya karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin ön tekerleklerini hareket ettirir. |
|---|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 328x28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 317x18 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Jant Boyutu | 19 |