
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Lexus ES VIII (XZ20)? | Sedan , 4 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 5.1 l/100 km 46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Jak szybki jest pojazd, 2026 ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 7.7 s 0-60 mph: 7.3 s |
| Jaką ma moc silnik, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 244 KM, 235 Nm 173.33 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Lexus ES Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2.5 l 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2026 Lexus 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Lexus ES VIII (XZ20) Sedan 2026 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | Napęd na przednie koła. FHEF (zupełna hybryda). SSW oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch przednie koła pojazdu z możliwością jazdy zasilane wyłącznie energią elektryczną lub w trybie mieszanym. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2026 Lexus ES Sedan ? | 5140 mm 202.36 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2026 Lexus ES Sedan ? | 1920 mm 75.59 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 1815 kg 4001.39 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | 2311 kg 5094.88 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2026 Lexus ES Sedan ? | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2026 Lexus ES VIII (XZ20) 350h (244 Hp) Hybrid CVT? | automatyczna skrzynia biegów CVT |
| Marka | Lexus |
|---|---|
| Model | ES |
| Generacja | ES VIII (XZ20) |
| Modyfikacja (Silnik) | 350h (244 KM) Hybrid CVT |
| Początek produkcji | Może, 2026 r |
| Architektura agregatu | FHEF (zupełna hybryda) |
| Typ nadwozia | Sedan |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 4 |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (EPA) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
|---|---|
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (EPA) | 5.3 l/100 km
44.4 US mpg 53.3 UK mpg 18.9 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (EPA) | 5.1 l/100 km
46.1 US mpg 55.4 UK mpg 19.6 km/l |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 7.7 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 7.7 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph | 7.3 s |
| Prędkość maksymalna | 200 km/h 124.27 mph |
| Stosunek masy do mocy | 7.4 kg/KM, 134.4 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 7.7 kg/Nm, 129.5 Nm/tonę |
| Napięcie baterii | 251.6 V |
|---|---|
| Technologia baterii | Litowo-jonowa (Li-Ion) |
| Silnik elektryczny 1 | |
| Moc maksymalna Silnik elektryczny | 201 KM |
| Moment obrotowy Silnik elektryczny | 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Lokalizacja silnika elektrycznego | Zintegrowany z przekładnią |
| Typ silnika elektrycznego | Synchroniczny |
| Moc systemu | 244 KM |
| Moc | 186 KM @ 6000 obr./min. |
|---|---|
| Moc na litr objętości roboczej | 74.8 KM/l |
| Moment obrotowy | 235 Nm @ 4200 obr./min. 173.33 lb.-ft. @ 4200 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | A25A-FXS |
| Pojemność silnika | 2487 cm3 151.77 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 87.5 mm 3.44 in. |
| Skok tłoka | 103.48 mm 4.07 in. |
| Stopień sprężania | 13.9:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni i Wtrysk wielopunktowy |
| Aspiracja silnika | Silnik wolnossący |
| Układ rozrządu | DOHC, Dual VVT-i |
| Ilość oleju w silniku | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| Układy silnika | System start-stop |
| Masa własna | 1815 kg 4001.39 lbs. |
|---|---|
| Dopuszczalna masa | 2311 kg 5094.88 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 496 kg 1093.49 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 377 l 13.31 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 55 l 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Długość | 5140 mm 202.36 in. |
|---|---|
| Szerokość | 1920 mm 75.59 in. |
| Wysokość | 1554 mm 61.18 in. |
| Rozstaw osi | 2950 mm 116.14 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1655 mm 65.16 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1693 mm 66.65 in. |
| Współczynnik oporu powietrza (Cx) | 0.28 |
| Architektura układu napędowego | SSW oraz motor elektryczny wprowadzają w ruch przednie koła pojazdu z możliwością jazdy zasilane wyłącznie energią elektryczną lub w trybie mieszanym. |
|---|---|
| Napęd | Napęd na przednie koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | automatyczna skrzynia biegów CVT |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | Niezależne wielowahaczowe zawieszenie sprężynowe ze stabilizatorem |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 328x28 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe wentylowane , 317x18 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar felg | 19 |