
| Hvilken type er karosseriet, Ford Focus Cabriolet II? | Cabriolet , 2 dører, 4 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 5.9 l/100 km 39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| Hvor øko er bilen, Ford Focus 2.0 TDCi (136 Hp)? | 156 g/km CO2 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2006 Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 205 km/t | 127.38 mph 0-100 km/t: 10.3 sek 0-60 mph: 9.8 sek |
| Hva er motorens effekt, Ford Focus Cabriolet 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | 136 hk, 340 Hm 250.77 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Ford Focus Cabriolet 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | 2.0 l 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2006 Ford 2.0 TDCi (136 Hp)? | 4 |
| Hva er drivverket, Ford Focus Cabriolet II Cabriolet 2006 2.0 TDCi (136 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 4509 mm 177.52 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 1834 mm 72.2 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 1551-1555 kg 3419.37 - 3428.19 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2006 Ford Focus Cabriolet II 2.0 TDCi (136 Hp)? | 2045 kg 4508.45 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2006 Ford Focus Cabriolet ? | 248 - 534 l 8.76 - 18.86 cu. ft. |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Ford |
| modell | Focus |
| Generasjon | Focus Cabriolet II |
| Modifikasjon (motor) | 2.0 TDCi (136 hk) |
| Første år av produksjon | 2006 år |
| Siste år av produskjon | 2010 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Cabriolet |
| Antall seter | 4 |
| Antall dører | 2 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring | 5.9 l/100 km
39.9 US mpg 47.9 UK mpg 16.9 km/l |
| CO2-utslipp | 156 g/km |
| Type drivstoff | Diesel |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 10.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 10.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 9.8 sek |
| Maksimal hastighet | 205 km/t 127.38 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 11.4 kg/hk, 87.7 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 4.6 kg/Hm, 219.2 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 136 hk @ 4000 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 68.1 hk/l |
| Dreiemoment | 340 Hm @ 2000 omdr./min. 250.77 lb.-ft. @ 2000 omdr./min. |
| Motormodell/Motorkode | G6DA, G6DB, G6DD |
| Motorvolum | 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Boring | 85 mm 3.35 in. |
| Slaglengde | 88 mm 3.46 in. |
| Kompresjons grad | 18:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.4 l 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1551-1555 kg 3419.37 - 3428.19 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2045 kg 4508.45 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 490-494 kg 1080.27 - 1089.08 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 248 l 8.76 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 534 l 18.86 cu. ft. |
| Drivstofftank | 52.7 l 13.92 US gal | 11.59 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4509 mm 177.52 in. |
| Bredde | 1834 mm 72.2 in. |
| Bredde inkl. speil | 1991 mm 78.39 in. |
| Høyde | 1448 mm 57.01 in. |
| Akselavstand | 2640 mm 103.94 in. |
| Overheng foran | 875 mm 34.45 in. |
| Overheng bak | 994 mm 39.13 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.4 m 34.12 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Dekkstørrelse | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/40 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |