
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Alfa Romeo 33 (905)? | Χάτσμπακ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1983 1.5 (84 Hp)? | 84 Hp |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ 1983 1.5 (84 Hp)? | 1.5 l 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Alfa Romeo 33 (905) Χάτσμπακ 1983 1.5 (84 Hp)? | Κινητήρας εσωτερικής καύσης. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 1983 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 4015 mm 158.07 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 1983 Alfa Romeo 33 Χάτσμπακ ? | 1612 mm 63.46 in. |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Alfa Romeo |
| μοντέλο | 33 |
| παραγωγή | 33 (905) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5 (84 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | 1983 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 1985 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Κινητήρας | |
| δύναμη | 84 Hp |
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 56.4 Hp/l |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 305.04 |
| Κυβισμός κινητήρα | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 84 mm 3.31 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 67.2 mm 2.65 in. |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4015 mm 158.07 in. |
| πλάτος | 1612 mm 63.46 in. |
| ύψος | 1340 mm 52.76 in. |
| μεταξόνιο | 2455 mm 96.65 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 800 mm 31.5 in. |
| Πίσω πρόβολος | 760 mm 29.92 in. |