| Korimalli, LDV D90 (facelift 2024)? | SUV, 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 9.4 l/100 km 25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Päästöt, LDV D90 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 219 g/km CO2 Euro 5 |
| Teho, LDV D90 SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 220 hv, 410 Nm 302.4 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, LDV D90 SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 2.0 l 1986 sm3 121.19 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2024 LDV 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, LDV D90 (facelift 2024) SUV 2024 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | Neliveto. Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa pysyvästi takapyöriä, ja tarvittaessa etupyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pituus, 2024 LDV D90 SUV? | 5046 mm 198.66 in. |
| Leveys, 2024 LDV D90 SUV? | 2016 mm 79.37 in. |
| Nettopaino, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 2237-2280 kg 4931.74 - 5026.54 lbs. |
| Kokonaispaino, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Tavaratila, 2024 LDV D90 SUV? | 343 - 2382 l 12.11 - 84.12 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2024 LDV D90 (facelift 2024) 2.0T (220 Hp) 4WD Automatic? | 8, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | LDV |
| Malli | D90 |
| Sukupolvi | D90 (facelift 2024) |
| Versio (moottori) | 2.0T (220 hv) 4WD Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2024 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 219 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 10.2 kg/hv, 98.3 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.5 kg/Nm, 183.3 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 220 hv @ 5500 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 110.8 hv/l |
| Vääntömomentti | 410 Nm @ 2500-3500 kierrosta/min 302.4 lb.-ft. @ 2500-3500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, pitkittäin |
| Moottorin malli/koodi | 20A4E |
| Moottorin tilavuus | 1986 sm3 121.19 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 82.5 mm 3.25 in. |
| Männän liike | 92.9 mm 3.66 in. |
| Puristussuhde | 11.5:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2237-2280 kg 4931.74 - 5026.54 lbs. |
| Enimmäispaino | 3100 kg 6834.33 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 820-863 kg 1807.79 - 1902.59 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 343 l 12.11 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2382 l 84.12 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 75 l 19.81 US gal | 16.5 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 3000 kg 6613.87 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 300 kg 661.39 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5046 mm 198.66 in. |
| Leveys | 2016 mm 79.37 in. |
| Korkeus | 1876 mm 73.86 in. |
| Pyörän perusta | 2950 mm 116.14 in. |
| Etupyörän jälki | 1644 mm 64.72 in. |
| Takapyörän jälki | 1664 mm 65.51 in. |
| etuylitys | 971 mm 38.23 in. |
| takaylitys | 1125 mm 44.29 in. |
| Maavara | 246 mm 9.69 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12 m 39.37 ft. |
| lähestymiskulma | 29° |
| Jättökulma | 24° |
| ylityskulma | 21° |
| kahluusyvyys | 550 mm 21.65 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa pysyvästi takapyöriä, ja tarvittaessa etupyörät liikkuvat sähköisesti tai mekaanisesti ohjattavan liittimen avulla. |
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 8 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Jäykkä akseli, Poikittainen vakaaja , Kierrejousi |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/60 R18; 265/60 R18 |
| Vanteen koko | 7.5J x 18 |