
| Korimalli, Hycan A06? | Sedan , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 560 km 347.97 mi |
| Huippunopeus, 2022 A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 3.7 s 0-60 mph: 3.5 s |
| Teho, Hycan A06 Sedan 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 462 hv, 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan A06 Sedan 2022 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | Neliveto. BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 4965 mm 195.47 in. |
| Leveys, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 1920 mm 75.59 in. |
| Tavaratila, 2022 Hycan A06 Sedan ? | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2022 Hycan A06 Performance 71 kWh (462 Hp) AWD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | A06 |
| Sukupolvi | A06 |
| Versio (moottori) | Performance 71 kWh (462 hv) AWD |
| Tuotannon aloitusvuosi | Joulukuu, 2022 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 3.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 3.7 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 3.5 s |
| Huippunopeus | 160 km/h 99.42 mph |
| Akun bruttokapasiteetti | 71 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 560 km 347.97 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 225 Nm 165.95 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 245 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 309 Nm 227.91 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 462 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 534 Nm 393.86 lb.-ft. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 413 l 14.58 cu. ft. |
|---|
| Pituus | 4965 mm 195.47 in. |
|---|---|
| Leveys | 1920 mm 75.59 in. |
| Korkeus | 1520 mm 59.84 in. |
| Pyörän perusta | 2850 mm 112.2 in. |
| Etupyörän jälki | 1640 mm 64.57 in. |
| Takapyörän jälki | 1640 mm 64.57 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.217 |
| lähestymiskulma | 12° |
| Jättökulma | 16° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/40 R19 |
| Vanteen koko | 19 |