
| От какъв тип е каросерията, Volkswagen ID. Polo? | Хечбек, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 55 kWh (211 Hp)? | 418-454 км 259.73 - 282.1 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 13.3-14.6 кВтч/100 км. 21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 км/кВтч 4.7 - 4.3 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 160 км/ч | 99.42 mph 0-100 км/ч: 7.1 сек 0-60 mph: 6.7 сек |
| Колко мощност има, Volkswagen ID. Polo Хечбек 2026 55 kWh (211 Hp)? | 211 кс, 290 Нм 213.89 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Volkswagen ID. Polo Хечбек 2026 55 kWh (211 Hp)? | Предно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Volkswagen ID. Polo Хечбек? | 4053 мм 159.57 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Volkswagen ID. Polo Хечбек? | 1816 мм 71.5 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1501 кг 3309.14 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 2020 кг 4453.34 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Volkswagen ID. Polo Хечбек? | 441 - 1240 л 15.57 - 43.79 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Volkswagen |
| Модел | ID. Polo |
| Генерация | ID. Polo |
| Модификация (Двигател) | 55 kWh (211 кс) |
| Начало на производство | Април, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Хечбек |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.1 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.1 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6.7 сек |
| Максимална скорост | 160 км/ч 99.42 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.1 кг/кс, 140.6 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.2 кг/Нм, 193.2 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 55 кВтч |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 52 кВтч |
| Напрежение на батерията | 356.1 В |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 418-454 км 259.73 - 282.1 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 13.3-14.6 кВтч/100 км.
21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 км/кВтч 4.7 - 4.3 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 211 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 290 Нм 213.89 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 211 кс |
| Въртящ момент на системата | 290 Нм 213.89 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1501 кг 3309.14 lbs. |
| Допустима маса | 2020 кг 4453.34 lbs. |
| Максимална товароносимост | 519 кг 1144.2 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 441 л 15.57 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1240 л 43.79 cu. ft. |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (8%) | 1200 кг 2645.55 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1200 кг 2645.55 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4053 мм 159.57 in. |
| Широчина | 1816 мм 71.5 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2000 мм 78.74 in. |
| Височина | 1530 мм 60.24 in. |
| Колесна база | 2600 мм 102.36 in. |
| Предна следа | 1522 мм 59.92 in. |
| Задна следа | 1522 мм 59.92 in. |
| Преден надвес | 750 мм 29.53 in. |
| Заден надвес | 703 мм 27.68 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.264 |
| Минимален диаметър на завой | 10.9 м 35.76 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 14.3° |
| Заден ъгъл на проходимост | 18.6° |
| Ъгъл на рампата | 10.9° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Спирална пружина, торсион |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/55 R17; 215/50 R18; 225/40 R19 |
| Размери на джантите | 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |