
| De ce tip este caroseria, Volkswagen ID. Polo? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 55 kWh (211 Hp)? | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 13.3-14.6 kWh/100 km 21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 7.1 sec 0-60 mph: 6.7 sec |
| Care este puterea motorului, Volkswagen ID. Polo Hatchback 2026 55 kWh (211 Hp)? | 211 CP, 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Volkswagen ID. Polo Hatchback 2026 55 kWh (211 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID. Polo Hatchback? | 4053 mm 159.57 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Volkswagen ID. Polo Hatchback? | 1816 mm 71.5 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1501 kg 3309.14 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Volkswagen ID. Polo Hatchback? | 441 - 1240 l 15.57 - 43.79 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Volkswagen |
| Model | ID. Polo |
| Generație | ID. Polo |
| Modificare (Tip motor) | 55 kWh (211 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.1 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.1 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6.7 sec |
| Viteza maximă | 160 km/h 99.42 mph |
| Raport greutate/putere | 7.1 kg/CP, 140.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.2 kg/Nm, 193.2 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 55 kWh |
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 52 kWh |
| Voltajul bateriei | 356.1 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 13.3-14.6 kWh/100 km
21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 211 CP |
| Cuplu motor electric | 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 211 CP |
| Cuplul total al sistemului | 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1501 kg 3309.14 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Încarcatura maxima | 519 kg 1144.2 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 441 l 15.57 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1240 l 43.79 cu. ft. |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (8%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4053 mm 159.57 in. |
| Lăţime | 1816 mm 71.5 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2000 mm 78.74 in. |
| Înălţime | 1530 mm 60.24 in. |
| Ampatament | 2600 mm 102.36 in. |
| Ecartament faţă | 1522 mm 59.92 in. |
| Ecartament spate | 1522 mm 59.92 in. |
| consola frontala | 750 mm 29.53 in. |
| consola spate | 703 mm 27.68 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.264 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.9 m 35.76 ft. |
| Unghi Abordarea | 14.3° |
| Unghi de plecare | 18.6° |
| unghiul de rampă | 10.9° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Arc elicoidal, torsiune |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R17; 215/50 R18; 225/40 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |