
| Hvilken type er karosseriet, Volkswagen ID. Polo? | Halvkombi , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 55 kWh (211 Hp)? | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 13.3-14.6 kWh/100 km 21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 160 km/t | 99.42 mph 0-100 km/t: 7.1 sek 0-60 mph: 6.7 sek |
| Hva er motorens effekt, Volkswagen ID. Polo Halvkombi 2026 55 kWh (211 Hp)? | 211 hk, 290 Hm 213.89 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Volkswagen ID. Polo Halvkombi 2026 55 kWh (211 Hp)? | Forhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID. Polo Halvkombi ? | 4053 mm 159.57 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Volkswagen ID. Polo Halvkombi ? | 1816 mm 71.5 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1501 kg 3309.14 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Volkswagen ID. Polo Halvkombi ? | 441 - 1240 l 15.57 - 43.79 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Volkswagen |
| modell | ID. Polo |
| Generasjon | ID. Polo |
| Modifikasjon (motor) | 55 kWh (211 hk) |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Halvkombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.1 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.1 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6.7 sek |
| Maksimal hastighet | 160 km/t 99.42 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.1 kg/hk, 140.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.2 kg/Hm, 193.2 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 55 kWh |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 52 kWh |
| Batterispenning | 356.1 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 13.3-14.6 kWh/100 km
21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 211 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 290 Hm 213.89 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 211 hk |
| System dreiemoment | 290 Hm 213.89 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1501 kg 3309.14 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 519 kg 1144.2 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 441 l 15.57 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1240 l 43.79 cu. ft. |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 8% stigning | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4053 mm 159.57 in. |
| Bredde | 1816 mm 71.5 in. |
| Bredde inkl. speil | 2000 mm 78.74 in. |
| Høyde | 1530 mm 60.24 in. |
| Akselavstand | 2600 mm 102.36 in. |
| Sporvidde, foran | 1522 mm 59.92 in. |
| Sporvidde, baks | 1522 mm 59.92 in. |
| Overheng foran | 750 mm 29.53 in. |
| Overheng bak | 703 mm 27.68 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.264 |
| Minimal snu diamenter | 10.9 m 35.76 ft. |
| Angrepsvinkel | 14.3° |
| Utgangsvinkel | 18.6° |
| rampe vinkel | 10.9° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Spiralfjær, Torsjon |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/55 R17; 215/50 R18; 225/40 R19 |
| Felgstørrese | 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |