
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Volkswagen ID. Polo? | Χάτσμπακ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 55 kWh (211 Hp)? | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 13.3-14.6 κιλοβατώρα/100 χλμ 21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 160 km/h | 99.42 mph 0-100 km/h: 7.1 δευτ 0-60 mph: 6.7 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Volkswagen ID. Polo Χάτσμπακ 2026 55 kWh (211 Hp)? | 211 Hp, 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Volkswagen ID. Polo Χάτσμπακ 2026 55 kWh (211 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID. Polo Χάτσμπακ ? | 4053 mm 159.57 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Volkswagen ID. Polo Χάτσμπακ ? | 1816 mm 71.5 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1501 κιλά 3309.14 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 2020 κιλά 4453.34 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Volkswagen ID. Polo Χάτσμπακ ? | 441 - 1240 l 15.57 - 43.79 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Volkswagen ID. Polo 55 kWh (211 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Volkswagen |
| μοντέλο | ID. Polo |
| παραγωγή | ID. Polo |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 55 kWh (211 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | Χάτσμπακ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 7.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 7.1 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 6.7 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 160 km/h 99.42 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 7.1 κιλά/Hp, 140.6 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5.2 κιλά/Nm, 193.2 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 55 kWh |
| Καθαρή (χρησιμοποιήσιμη) χωρητικότητα μπαταρίας | 52 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 356.1 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (WLTP) | 418-454 km 259.73 - 282.1 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (WLTP) | 13.3-14.6 κιλοβατώρα/100 χλμ
21.4 - 23.5 kWh/100 mi 157 - 143 MPGe 7.5 - 6.8 km/kWh 4.7 - 4.3 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 211 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 211 Hp |
| Ροπή συστήματος | 290 Nm 213.89 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 1501 κιλά 3309.14 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2020 κιλά 4453.34 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 519 κιλά 1144.2 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 441 l 15.57 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1240 l 43.79 cu. ft. |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (85) | 1200 κιλά 2645.55 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1200 κιλά 2645.55 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4053 mm 159.57 in. |
| πλάτος | 1816 mm 71.5 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2000 mm 78.74 in. |
| ύψος | 1530 mm 60.24 in. |
| μεταξόνιο | 2600 mm 102.36 in. |
| εμπρός ίχνος | 1522 mm 59.92 in. |
| Πίσω ίχνος | 1522 mm 59.92 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 750 mm 29.53 in. |
| Πίσω πρόβολος | 703 mm 27.68 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.264 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.9 m 35.76 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 14.3° |
| Γωνία φυγής | 18.6° |
| γωνία ράμπας | 10.9° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, συστροφή |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/55 R17; 215/50 R18; 225/40 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 7J x 17; 7J x 18; 8J x 19 |