
| От какъв тип е каросерията, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.2-9.6 л/100 км 73.5 - 24.5 US mpg 88.3 - 29.4 UK mpg 31.3 - 10.4 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Mercedes-Benz GLE GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 73-88 г/км CO2 Euro 6e-bis |
| Колко може да измине изцяло на ток, GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 102 км 63.38 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 21.7-29.9 кВтч/100 км. 34.92 - 48.12 kWh/100 mi 96 - 70 MPGe 4.6 - 3.3 км/кВтч 2.9 - 2.1 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 240 км/ч | 149.13 mph 0-100 км/ч: 5.6 сек 0-60 mph: 5.3 сек |
| Колко мощност има, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 435 кс, 680 Нм 501.54 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 л 2999 см3 183.01 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Mercedes-Benz GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Редови |
| Какво е задвижването, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | Пълно задвижване (4x4). PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 мм 193.82 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 мм 79.13 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 3375 кг 7440.6 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 485 - 1915 л 17.13 - 67.63 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450e (435 Hp) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Марка | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Модел | GLE |
| Генерация | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Модификация (Двигател) | GLE 450e (435 кс) Plug-in Hybrid 4MATIC 9G-TRONIC |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво, ниска скорост (WLTP) | 13.5 л/100 км
17.4 US mpg 20.9 UK mpg 7.4 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво, средна скорост (WLTP) | 9.1 л/100 км
25.8 US mpg 31 UK mpg 11 км/л |
| Разход на гориво, висока скорост (WLTP) | 8.3 л/100 км
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 км/л |
| Разход на гориво, много висока скорост (WLTP) | 9.6 л/100 км
24.5 US mpg 29.4 UK mpg 10.4 км/л |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 3.2-9.6 л/100 км
73.5 - 24.5 US mpg 88.3 - 29.4 UK mpg 31.3 - 10.4 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 73-88 г/км |
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 5.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 5.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.3 сек |
| Максимална скорост | 240 км/ч 149.13 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6e-bis |
| Съотношение тегло/мощност | 6.2 кг/кс, 161.1 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 4 кг/Нм, 251.9 Нм/тон |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 25.72 кВтч |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Местоположение на батерията | Под багажника |
| Електрически пробег (WLTP) | 102 км 63.38 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 21.7-29.9 кВтч/100 км.
34.92 - 48.12 kWh/100 mi 96 - 70 MPGe 4.6 - 3.3 км/кВтч 2.9 - 2.1 mi/кВтч |
| Максимална скорост (само електрическо задвижване) | 140 км/ч 86.99 mph |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 184 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 480 Нм 354.03 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Между двигателя с вътрешно горене и трансмисията |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 435 кс |
| Въртящ момент на системата | 680 Нм 501.54 lb.-ft. |
| Мощност | 326 кс @ 4250-6100 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 108.7 кс/л |
| Въртящ момент | 540 Нм @ 2200-4250 об/мин 398.28 lb.-ft. @ 2200-4250 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | M 256 Evo |
| Обем на двигателя | 2999 см3 183.01 cu. in. |
| Брой цилиндри | 6 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 83 мм 3.27 in. |
| Ход на буталото | 92.35 мм 3.64 in. |
| Степен на сгъстяване | 10.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Туин скрол турбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC, CAMTRONIC |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Собствена маса | 2700 кг 5952.48 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 3375 кг 7440.6 lbs. |
| Максимална товароносимост | 675 кг 1488.12 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 485 л 17.13 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1915 л 67.63 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 65 л 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 100 кг 220.46 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 108 кг 238.1 lbs. |
| Дължина | 4923 мм 193.82 in. |
|---|---|
| Широчина | 2010 мм 79.13 in. |
| Широчина със свити огледала | 2024 мм 79.69 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2164 мм 85.2 in. |
| Височина | 1793 мм 70.59 in. |
| Колесна база | 2995 мм 117.91 in. |
| Пътен просвет | 205 мм 8.07 in. |
| Минимален диаметър на завой | 12.02 м 39.44 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 25° |
| Заден ъгъл на проходимост | 25° |
| Ъгъл на рампата | 17° |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение в изцяло електрически или в смесен режим. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 9 предавки, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Гуми на задните колела: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Джанти на задните колела: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |