
| От какъв тип е каросерията, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 врати, 5-7 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 7.5-8.3 л/100 км 31.4 - 28.3 US mpg 37.7 - 34 UK mpg 13.3 - 12 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Mercedes-Benz GLE GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 195-217 г/км CO2 Euro 6e-bis |
| Колко бърза е колата, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 250 км/ч | 155.34 mph 0-100 км/ч: 5.3 сек 0-60 mph: 5 сек |
| Колко мощност има, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 367 кс, 750 Нм 553.17 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 л 2989 см3 182.4 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Mercedes-Benz GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Редови |
| Какво е задвижването, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Пълно задвижване (4x4). MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 мм 193.82 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 мм 79.13 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2405 кг 5302.12 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3160 кг 6966.61 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 л 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 450d (367 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Марка | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Модел | GLE |
| Генерация | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Модификация (Двигател) | GLE 450d (367 кс) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5-7 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво, ниска скорост (WLTP) | 11.7 л/100 км
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво, средна скорост (WLTP) | 7 л/100 км
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 км/л |
| Разход на гориво, висока скорост (WLTP) | 6.1 л/100 км
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 км/л |
| Разход на гориво, много висока скорост (WLTP) | 7.4 л/100 км
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 км/л |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 7.5-8.3 л/100 км
31.4 - 28.3 US mpg 37.7 - 34 UK mpg 13.3 - 12 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 195-217 г/км |
| Тип гориво | Дизелово гориво |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 5.3 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 5.3 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5 сек |
| Максимална скорост | 250 км/ч, Електронно ограничена 155.34 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6e-bis |
| Съотношение тегло/мощност | 6.6 кг/кс, 152.6 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.2 кг/Нм, 311.9 Нм/тон |
| Напрежение на батерията | 48 В |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 23 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 205 Нм 151.2 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Между двигателя с вътрешно горене и трансмисията |
| Мощност | 367 кс @ 4000 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 122.8 кс/л |
| Въртящ момент | 750 Нм @ 1350-2800 об/мин 553.17 lb.-ft. @ 1350-2800 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | OM 656 |
| Обем на двигателя | 2989 см3 182.4 cu. in. |
| Брой цилиндри | 6 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82 мм 3.23 in. |
| Ход на буталото | 94.32 мм 3.71 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Дизел Комънрейл |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Битурбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Собствена маса | 2405 кг 5302.12 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 3160 кг 6966.61 lbs. |
| Максимална товароносимост | 755 кг 1664.49 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 630 л 22.25 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 2055 л 72.57 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 85 л 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| AdBlue резервоар | 32 л 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 100 кг 220.46 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 108 кг 238.1 lbs. |
| Дължина | 4923 мм 193.82 in. |
|---|---|
| Широчина | 2010 мм 79.13 in. |
| Широчина със свити огледала | 2024 мм 79.69 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2164 мм 85.2 in. |
| Височина | 1796 мм 70.71 in. |
| Колесна база | 2995 мм 117.91 in. |
| Пътен просвет | 205 мм 8.07 in. |
| Минимален диаметър на завой | 12.02 м 39.44 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 25° |
| Заден ъгъл на проходимост | 25° |
| Ъгъл на рампата | 17° |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 9 предавки, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Гуми на задните колела: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Джанти на задните колела: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |