
| От какъв тип е каросерията, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590)? | Купе, Лифтбек, 5 врати, 4 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 596-696 км 370.34 - 432.47 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 17.9-21 кВтч/100 км. 28.81 - 33.8 kWh/100 mi 117 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 км/кВтч 3.5 - 3 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 300 км/ч | 186.41 mph 0-100 км/ч: 2.4 сек 0-60 mph: 2.3 сек |
| Колко мощност има, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Купе, Лифтбек 2026 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 1169 кс, 2000 Нм 1475.12 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) Купе, Лифтбек 2026 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | Пълно задвижване (4x4). BEV (Електрически автомобил). Два електрически мотора задвижват задните колела, един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Купе, Лифтбек? | 5094 мм 200.55 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Купе, Лифтбек? | 1959 мм 77.13 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 2460 кг 5423.37 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Купе, Лифтбек? | 415 л 14.66 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Модел | AMG GT 4-Door Coupe |
| Генерация | AMG GT 4-Door Coupe (C590) |
| Модификация (Двигател) | 63 106 kWh (1169 кс) 4MATIC+ |
| Начало на производство | 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, Лифтбек |
| Брой места | 4 |
| Брой врати | 5 |
| Тип гориво | Електричество |
|---|---|
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 2.4 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 2.4 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph | 2.3 сек |
| Ускорение 0 - 200 км/ч | 6.8 сек |
| Максимална скорост | 300 км/ч, Електронно ограничена 186.41 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 2.1 кг/кс, 475.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 1.2 кг/Нм, 813 Нм/тон |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 106 кВтч |
|---|---|
| Напрежение на батерията | 800 В |
| Технология на батерията | Литиево никел кобалт манган алуминиева (Li-NCMA) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 596-696 км 370.34 - 432.47 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 17.9-21 кВтч/100 км.
28.81 - 33.8 kWh/100 mi 117 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 км/кВтч 3.5 - 3 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Максимални обороти на електродвигателя | 13000 об/мин |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Максимални обороти на електродвигателя | 13000 об/мин |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 3 | |
| Максимални обороти на електродвигателя | 15000 об/мин |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 1169 кс |
| Въртящ момент на системата | 2000 Нм 1475.12 lb.-ft. |
| Собствена маса | 2460 кг 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Минимален обем на багажника | 415 л 14.66 cu. ft. |
| Дължина | 5094 мм 200.55 in. |
|---|---|
| Широчина | 1959 мм 77.13 in. |
| Височина | 1411 мм 55.55 in. |
| Колесна база | 3040 мм 119.69 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.22 |
| Архитектура на задвижването | Два електрически мотора задвижват задните колела, един електрически мотор задвижва предните колела. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване, Въздушно окачване |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване, Въздушно окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) 4 завиващи колела (задни завиващи колела) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на джантите | 19; 20; 21 |