
| De ce tip este caroseria, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590)? | Coupe, Liftback, 5 Uşi, 4 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 596-696 km 370.34 - 432.47 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 17.9-21 kWh/100 km 28.81 - 33.8 kWh/100 mi 117 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 km/kWh 3.5 - 3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 300 km/h | 186.41 mph 0-100 km/h: 2.4 sec 0-60 mph: 2.3 sec |
| Care este puterea motorului, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Coupe, Liftback 2026 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 1169 CP, 2000 Nm 1475.12 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) Coupe, Liftback 2026 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate, Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Coupe, Liftback? | 5094 mm 200.55 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Coupe, Liftback? | 1959 mm 77.13 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 2460 kg 5423.37 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Coupe, Liftback? | 415 l 14.66 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 63 106 kWh (1169 Hp) 4MATIC+? | 1, cutie automată |
| Marcă | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | AMG GT 4-Door Coupe |
| Generație | AMG GT 4-Door Coupe (C590) |
| Modificare (Tip motor) | 63 106 kWh (1169 CP) 4MATIC+ |
| Anul inceperii productiei | 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Coupe, Liftback |
| Număr de scaune | 4 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 2.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 2.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph | 2.3 sec |
| Acceleraţie 0 - 200 km/h | 6.8 sec |
| Viteza maximă | 300 km/h, Limitată electronic 186.41 mph |
| Raport greutate/putere | 2.1 kg/CP, 475.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 1.2 kg/Nm, 813 Nm/tonă |
| Capacitatea netă (utilizabilă) a bateriei | 106 kWh |
|---|---|
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu nichel cobalt mangan aluminiu (Li-NCMA) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 596-696 km 370.34 - 432.47 mi |
| Consum mediu de energie (WLTP) | 17.9-21 kWh/100 km
28.81 - 33.8 kWh/100 mi 117 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 km/kWh 3.5 - 3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Rotații maxime ale motorului electric | 13000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Rotații maxime ale motorului electric | 13000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 3 | |
| Rotații maxime ale motorului electric | 15000 rot/min |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 1169 CP |
| Cuplul total al sistemului | 2000 Nm 1475.12 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2460 kg 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 415 l 14.66 cu. ft. |
| Lungime | 5094 mm 200.55 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1959 mm 77.13 in. |
| Înălţime | 1411 mm 55.55 in. |
| Ampatament | 3040 mm 119.69 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.22 |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Două motoare electrice pun în mișcare roțile din spate, Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20; 21 |