
| От какъв тип е каросерията, Kia EV3? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 572 км 355.42 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 15.8 кВтч/100 км. 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 км/кВтч 3.9 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 170 км/ч | 105.63 mph 0-100 км/ч: 6.6 сек 0-60 mph: 6.3 сек |
| Колко мощност има, Kia EV3 SUV 2026 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 265 кс, 385 Нм 283.96 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Kia EV3 SUV 2026 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | Пълно задвижване (4x4). BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Kia EV3 SUV? | 4300 мм 169.29 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Kia EV3 SUV? | 1850 мм 72.83 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 1920-2045 кг 4232.88 - 4508.45 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 2480 кг 5467.46 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Kia EV3 SUV? | 413 - 1204 л 14.58 - 42.52 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Kia |
| Модел | EV3 |
| Генерация | EV3 |
| Модификация (Двигател) | 81.4 kWh (265 кс) AWD |
| Начало на производство | Април, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6.3 сек |
| Максимална скорост | 170 км/ч 105.63 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.2 кг/кс, 138 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5 кг/Нм, 200.5 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 81.4 кВтч |
| Напрежение на батерията | 400 В |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Маса на батерията | 470 кг 1036.17 lbs. |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 572 км 355.42 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 15.8 кВтч/100 км.
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 км/кВтч 3.9 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 265 кс |
| Въртящ момент на системата | 385 Нм 283.96 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1920-2045 кг 4232.88 - 4508.45 lbs. |
| Допустима маса | 2480 кг 5467.46 lbs. |
| Максимална товароносимост | 435-560 кг 959.01 - 1234.59 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 413 л 14.58 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1204 л 42.52 cu. ft. |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1500 кг 3306.93 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 100 кг 220.46 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4300 мм 169.29 in. |
| Широчина | 1850 мм 72.83 in. |
| Височина | 1565 мм 61.61 in. |
| Колесна база | 2680 мм 105.51 in. |
| Предна следа | 1610-1614 мм 63.39 - 63.54 in. |
| Задна следа | 1607-1611 мм 63.27 - 63.43 in. |
| Преден надвес | 810 мм 31.89 in. |
| Заден надвес | 810 мм 31.89 in. |
| Пътен просвет | 147 мм 5.79 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.26 |
| Минимален диаметър на завой | 10.4 м 34.12 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | независимо тип McPherson |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 325x30 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 325x12 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/50 R19 97H |
| Размери на джантите | 7.5J x 19 ET50 |