
| Hvilken type er karosseriet, Kia EV3? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 572 km 355.42 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 15.8 kWh/100 km 25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 170 km/t | 105.63 mph 0-100 km/t: 6.6 sek 0-60 mph: 6.3 sek |
| Hva er motorens effekt, Kia EV3 SUV 2026 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 265 hk, 385 Hm 283.96 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Kia EV3 SUV 2026 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Kia EV3 SUV? | 4300 mm 169.29 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Kia EV3 SUV? | 1850 mm 72.83 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 1920-2045 kg 4232.88 - 4508.45 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 2480 kg 5467.46 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Kia EV3 SUV? | 413 - 1204 l 14.58 - 42.52 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Kia EV3 81.4 kWh (265 Hp) AWD? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Kia |
| modell | EV3 |
| Generasjon | EV3 |
| Modifikasjon (motor) | 81.4 kWh (265 hk) AWD |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6.3 sek |
| Maksimal hastighet | 170 km/t 105.63 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.2 kg/hk, 138 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5 kg/Hm, 200.5 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 81.4 kWh |
| Batterispenning | 400 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batterivekt | 470 kg 1036.17 lbs. |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 572 km 355.42 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.8 kWh/100 km
25.43 kWh/100 mi 133 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 265 hk |
| System dreiemoment | 385 Hm 283.96 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1920-2045 kg 4232.88 - 4508.45 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2480 kg 5467.46 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 435-560 kg 959.01 - 1234.59 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 413 l 14.58 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1204 l 42.52 cu. ft. |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 100 kg 220.46 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4300 mm 169.29 in. |
| Bredde | 1850 mm 72.83 in. |
| Høyde | 1565 mm 61.61 in. |
| Akselavstand | 2680 mm 105.51 in. |
| Sporvidde, foran | 1610-1614 mm 63.39 - 63.54 in. |
| Sporvidde, baks | 1607-1611 mm 63.27 - 63.43 in. |
| Overheng foran | 810 mm 31.89 in. |
| Overheng bak | 810 mm 31.89 in. |
| Bakkeklaring | 147 mm 5.79 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.26 |
| Minimal snu diamenter | 10.4 m 34.12 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | uavhengig McPherson |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil , 325x30 mm |
| bakbremser | Disc , 325x12 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/50 R19 97H |
| Felgstørrese | 7.5J x 19 ET50 |