
| От какъв тип е каросерията, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24)? | SUV, Кросоувър, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 384-400 км 238.61 - 248.55 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 16.1-16.7 кВтч/100 км. 25.91 - 26.88 kWh/100 mi 130 - 125 MPGe 6.2 - 6 км/кВтч 3.9 - 3.7 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2025 C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 143 км/ч | 88.86 mph 0-100 км/ч: 13 сек 0-60 mph: 12.4 сек |
| Колко мощност има, Citroen C3 Aircross SUV, Кросоувър 2025 e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 113 кс, 125 Нм 92.2 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) SUV, Кросоувър 2025 e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | Предно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Кросоувър? | 4395 мм 173.03 in. |
| Колко широка е колата, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Кросоувър? | 1795 мм 70.67 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 1532-1615 кг 3377.48 - 3560.47 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 2070 кг 4563.57 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Кросоувър? | 460 - 1600 л 16.24 - 56.5 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Citroen |
| Модел | C3 Aircross |
| Генерация | C3 Aircross II (Phase I, CC24) |
| Модификация (Двигател) | e 54 kWh (113 кс) Extended Range |
| Начало на производство | Юли, 2025 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV, Кросоувър |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 13 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 13 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 12.4 сек |
| Максимална скорост | 143 км/ч, Електронно ограничена 88.86 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 13.6 кг/кс, 73.8 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 12.3 кг/Нм, 81.6 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 54 кВтч |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 52.8 кВтч |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 384-400 км 238.61 - 248.55 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (WLTP) | 16.1-16.7 кВтч/100 км.
25.91 - 26.88 kWh/100 mi 130 - 125 MPGe 6.2 - 6 км/кВтч 3.9 - 3.7 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 113 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 125 Нм 92.2 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 113 кс |
| Въртящ момент на системата | 125 Нм 92.2 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1532-1615 кг 3377.48 - 3560.47 lbs. |
| Допустима маса | 2070 кг 4563.57 lbs. |
| Максимална товароносимост | 455-538 кг 1003.1 - 1186.09 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 460 л 16.24 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1600 л 56.5 cu. ft. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 350 кг 771.62 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 350 кг 771.62 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 65 кг 143.3 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4395 мм 173.03 in. |
| Широчина | 1795 мм 70.67 in. |
| Височина | 1660 мм 65.35 in. |
| Колесна база | 2670 мм 105.12 in. |
| Предна следа | 1555-1565 мм 61.22 - 61.61 in. |
| Задна следа | 1555-1570 мм 61.22 - 61.81 in. |
| Преден надвес | 855 мм 33.66 in. |
| Заден надвес | 870 мм 34.25 in. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 215/65 R16 90P; 215/60 R17 90P |
| Размери на джантите | 16; 17 |