
| Hvilken type er karosseriet, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24)? | SUV, Crossover , 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 384-400 km 238.61 - 248.55 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 16.1-16.7 kWh/100 km 25.91 - 26.88 kWh/100 mi 130 - 125 MPGe 6.2 - 6 km/kWh 3.9 - 3.7 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2025 C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 143 km/t | 88.86 mph 0-100 km/t: 13 sek 0-60 mph: 12.4 sek |
| Hva er motorens effekt, Citroen C3 Aircross SUV, Crossover 2025 e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 113 hk, 125 Hm 92.2 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) SUV, Crossover 2025 e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | Forhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover ? | 4395 mm 173.03 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover ? | 1795 mm 70.67 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 1532-1615 kg 3377.48 - 3560.47 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 2070 kg 4563.57 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2025 Citroen C3 Aircross SUV, Crossover ? | 460 - 1600 l 16.24 - 56.5 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2025 Citroen C3 Aircross II (Phase I, CC24) e 54 kWh (113 Hp) Extended Range? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Citroen |
| modell | C3 Aircross |
| Generasjon | C3 Aircross II (Phase I, CC24) |
| Modifikasjon (motor) | e 54 kWh (113 hk) Extended Range |
| Første år av produksjon | Juli, 2025 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV, Crossover |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 13 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 13 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 12.4 sek |
| Maksimal hastighet | 143 km/t, Elektronisk begrenset 88.86 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 13.6 kg/hk, 73.8 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 12.3 kg/Hm, 81.6 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 54 kWh |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 52.8 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 384-400 km 238.61 - 248.55 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 16.1-16.7 kWh/100 km
25.91 - 26.88 kWh/100 mi 130 - 125 MPGe 6.2 - 6 km/kWh 3.9 - 3.7 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 113 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 125 Hm 92.2 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 113 hk |
| System dreiemoment | 125 Hm 92.2 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1532-1615 kg 3377.48 - 3560.47 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2070 kg 4563.57 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 455-538 kg 1003.1 - 1186.09 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 460 l 16.24 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1600 l 56.5 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 350 kg 771.62 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 350 kg 771.62 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 65 kg 143.3 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4395 mm 173.03 in. |
| Bredde | 1795 mm 70.67 in. |
| Høyde | 1660 mm 65.35 in. |
| Akselavstand | 2670 mm 105.12 in. |
| Sporvidde, foran | 1555-1565 mm 61.22 - 61.61 in. |
| Sporvidde, baks | 1555-1570 mm 61.22 - 61.81 in. |
| Overheng foran | 855 mm 33.66 in. |
| Overheng bak | 870 mm 34.25 in. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Disc |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/65 R16 90P; 215/60 R17 90P |
| Felgstørrese | 16; 17 |