
| Karoser tipi nedir, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026)? | SUV, 5 Kapı, 5-7 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 7.4-8.3 Lt/100 km 31.8 - 28.3 US mpg 38.2 - 34 UK mpg 13.5 - 12 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Mercedes-Benz GLE GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 195-216 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2026 GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 235 km/saat | 146.02 mph 0-100 km/saat: 6.2 saniye 0-60 mph: 5.9 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 286 bg, 650 Nm 479.42 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Mercedes-Benz GLE SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 Lt 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2026 Mercedes-Benz GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV). İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 4923 mm 193.82 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 2010 mm 79.13 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2395 Kg 5280.07 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3160 Kg 6966.61 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV? | 630 - 2055 Lt 22.25 - 72.57 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2026 Mercedes-Benz GLE SUV (V167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Marka | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Model | GLE |
| Nesil | GLE SUV (V167, facelift 2026) |
| Modifikasyonu (Motor) | GLE 350d (286 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2026 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | MHEV (Hafif Hibrit Elektrikli Araç, güç destekli hibrit, batarya destekli hibrit araçlar, BAHV) |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 11.7 Lt/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/Lt |
|---|---|
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 6.1 Lt/100 km
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 7.4 Lt/100 km
31.8 US mpg 38.2 UK mpg 13.5 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 7.4-8.3 Lt/100 km
31.8 - 28.3 US mpg 38.2 - 34 UK mpg 13.5 - 12 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 195-216 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 5.9 saniye |
| Maksimum sürat | 235 km/saat 146.02 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e-bis |
| Ağırlık/güç oranı | 8.4 Kg/bg, 119.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.7 Kg/Nm, 271.4 Nm/ton |
| Batarya voltajı | 48 V |
|---|---|
| Batarya teknolojisi | Lityum İyon (Li-Ion) |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 23 bg |
| Elektrikli motor torku | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Elektrik motorunun yeri | İçten yanmalı motor ile şanzıman arasında |
| Güç | 286 bg @ 3200-4800 dev/dak |
|---|---|
| Litre başına güç | 95.7 bg/Lt |
| Tork | 650 Nm @ 1200-3000 dev/dak 479.42 lb.-ft. @ 1200-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | OM 656 |
| Motor hacmi | 2989 cm3 182.4 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.32 mm 3.71 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Ağırlık | 2395 Kg 5280.07 lbs. |
|---|---|
| Maksimum ağırlık | 3160 Kg 6966.61 lbs. |
| Azami yük | 765 Kg 1686.54 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 630 Lt 22.25 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2055 Lt 72.57 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 85 Lt 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| AdBlue tankı | 32 Lt 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2700 Kg 5952.48 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 108 Kg 238.1 lbs. |
| Uzunluk | 4923 mm 193.82 in. |
|---|---|
| Genişlik | 2010 mm 79.13 in. |
| aynalar katlı genişlik | 2024 mm 79.69 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2164 mm 85.2 in. |
| Yükseklik | 1796 mm 70.71 in. |
| Dingil Mesafesi | 2995 mm 117.91 in. |
| Yerden yükseklik | 205 mm 8.07 in. |
| En az dönüş açısı | 12.02 m 39.44 ft. |
| Yaklaşım açısı | 25° |
| Kalkış açısı | 25° |
| rampa açısı | 17° |
| Aktarma mimarisi | İYM ve elektrik motoru, sadece karışık modda çalışma imkanı ile otomobilin dört tekerleklerini hareket ettirir. |
|---|---|
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 9 vites, otomatik şanzıman G-TRONIC |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon, Havalı süspansiyon - isteğe bağlı |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Arka lastikler: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8.5J x 20; 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Arka jantlar: 8.5J x 20; 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |