
| De ce tip este caroseria, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 8.4 l/100 km 28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Peugeot 407 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 223 g/km CO2 Euro 4 |
| Cât de rapidă este mașina, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 8.5 sec 0-60 mph: 8.1 sec |
| Care este puterea motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 204 CP, 440 Nm 324.53 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2.7 l 2720 cm3 165.98 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2008 Peugeot 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, Motor V |
| Care este sistemul de transmisie, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 4691 mm 184.69 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 1811 mm 71.3 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 1727 kg 3807.38 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, cutie automată |
| Marcă | Peugeot |
|---|---|
| Model | 407 |
| Generație | 407 (Phase II, 2008) |
| Modificare (Tip motor) | 2.7 V6 HDi (204 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2008 an |
| Anul opririi productiei | 2009 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 11.7 l/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 6.5 l/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 8.4 l/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 223 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8.1 sec |
| Viteza maximă | 230 km/h 142.92 mph |
| Standardul ecologic | Euro 4 |
| Raport greutate/putere | 8.5 kg/CP, 118.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.9 kg/Nm, 254.8 Nm/tonă |
| Putere | 204 CP @ 4000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 75 CP/l |
| Cuplu | 440 Nm @ 1900 rot/min 324.53 lb.-ft. @ 1900 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | UHZ DT17TED4 |
| Volumul motorului | 2720 cm3 165.98 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 6 |
| Configurația motorului | Motor V |
| Diametrul cilindrilor | 81 mm 3.19 in. |
| Cursa cilindrilor | 88 mm 3.46 in. |
| Raport de compresie | 17.3:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | BiTurbo, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5.75 l 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 13.2 l 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Sisteme motor | Filtru de particule |
| Masă proprie | 1727 kg 3807.38 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Încarcatura maxima | 503 kg 1108.93 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1650 kg 3637.63 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 66 kg 145.51 lbs. |
| Lungime | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1811 mm 71.3 in. |
| Înălţime | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Ampatament | 2725 mm 107.28 in. |
| Ecartament faţă | 1560 mm 61.42 in. |
| Ecartament spate | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| consola frontala | 1028 mm 40.47 in. |
| consola spate | 938 mm 36.93 in. |
| Garda la sol | 136 mm 5.35 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 330x30 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc, 290x28 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 235/45 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 8J x 18 |