
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Σεντάν , 4 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 8.4 l/100 km 28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Peugeot 407 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 223 g/km CO2 Euro 4 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 8.5 δευτ 0-60 mph: 8.1 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Peugeot 407 Σεντάν 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 204 Hp, 440 Nm 324.53 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Peugeot 407 Σεντάν 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2.7 l 2720 cm3 165.98 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2008 Peugeot 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, V-κινητήρας |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Σεντάν 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 Σεντάν ? | 4691 mm 184.69 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 Σεντάν ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 1727 κιλά 3807.38 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2230 κιλά 4916.31 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2008 Peugeot 407 Σεντάν ? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Peugeot |
|---|---|
| μοντέλο | 407 |
| παραγωγή | 407 (Phase II, 2008) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2008 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2009 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | Σεντάν |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 4 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 11.7 l/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 6.5 l/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 8.4 l/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 223 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Πετρέλαιο |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 8.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 8.5 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8.1 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 230 km/h 142.92 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 4 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8.5 κιλά/Hp, 118.1 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3.9 κιλά/Nm, 254.8 Nm/τόνος |
| δύναμη | 204 Hp @ 4000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 75 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 440 Nm @ 1900 σ.α.λ. 324.53 lb.-ft. @ 1900 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | UHZ DT17TED4 |
| Κυβισμός κινητήρα | 2720 cm3 165.98 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 6 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | V-κινητήρας |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 81 mm 3.19 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 88 mm 3.46 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 17.3:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | σύστημα Ντίζελ κοινής γραμμής (common-rail) |
| Αναρρόφηση κινητήρα | BiTurbo, Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 5.75 l 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 13.2 l 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Συστήματα κινητήρα | Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 1727 κιλά 3807.38 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2230 κιλά 4916.31 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 503 κιλά 1108.93 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1650 κιλά 3637.63 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 66 κιλά 145.51 lbs. |
| μήκος | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1811 mm 71.3 in. |
| ύψος | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| μεταξόνιο | 2725 mm 107.28 in. |
| εμπρός ίχνος | 1560 mm 61.42 in. |
| Πίσω ίχνος | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 1028 mm 40.47 in. |
| Πίσω πρόβολος | 938 mm 36.93 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 136 mm 5.35 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.2 m 36.75 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανεξάρτητη ανάρτηση σπειροειδούς ελατηρίου, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 330x30 mm |
| Πίσω φρένα | δίσκος , 290x28 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 235/45 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 8J x 18 |