
| Korimalli, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 8.4 l/100 km 28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| Päästöt, Peugeot 407 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 223 g/km CO2 Euro 4 |
| Huippunopeus, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 8.5 s 0-60 mph: 8.1 s |
| Teho, Peugeot 407 Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 204 hv, 440 Nm 324.53 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Peugeot 407 Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2.7 l 2720 sm3 165.98 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2008 Peugeot 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, V-moottori |
| Vetotapa, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2008 Peugeot 407 Sedan ? | 4691 mm 184.69 in. |
| Leveys, 2008 Peugeot 407 Sedan ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Nettopaino, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 1727 kg 3807.38 lbs. |
| Kokonaispaino, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Tavaratila, 2008 Peugeot 407 Sedan ? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Peugeot |
|---|---|
| Malli | 407 |
| Sukupolvi | 407 (Phase II, 2008) |
| Versio (moottori) | 2.7 V6 HDi (204 hv) Automatic |
| Tuotannon aloitusvuosi | Heinäkuu, 2008 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2009 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki (NEDC) | 11.7 l/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie (NEDC) | 6.5 l/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 8.4 l/100 km
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 223 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Diesel-polttoaine |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 8.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 8.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 8.1 s |
| Huippunopeus | 230 km/h 142.92 mph |
| Päästönormi | Euro 4 |
| Paino/teho suhde | 8.5 kg/hv, 118.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 3.9 kg/Nm, 254.8 Nm/tonnia |
| Teho | 204 hv @ 4000 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 75 hv/l |
| Vääntömomentti | 440 Nm @ 1900 kierrosta/min 324.53 lb.-ft. @ 1900 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | UHZ DT17TED4 |
| Moottorin tilavuus | 2720 sm3 165.98 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 6 |
| Moottorin kokoonpano | V-moottori |
| Sylinterien halkaisija | 81 mm 3.19 in. |
| Männän liike | 88 mm 3.46 in. |
| Puristussuhde | 17.3:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Diesel - Common rail |
| Moottorin toive | BiTurbo, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 5.75 l 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 13.2 l 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Hiukkassuodatin |
| Paino | 1727 kg 3807.38 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 503 kg 1108.93 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1650 kg 3637.63 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 66 kg 145.51 lbs. |
| Pituus | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Leveys | 1811 mm 71.3 in. |
| Korkeus | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Pyörän perusta | 2725 mm 107.28 in. |
| Etupyörän jälki | 1560 mm 61.42 in. |
| Takapyörän jälki | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| etuylitys | 1028 mm 40.47 in. |
| takaylitys | 938 mm 36.93 in. |
| Maavara | 136 mm 5.35 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.2 m 36.75 ft. |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi , Itsenäinen kierrejousijousitus, Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 330x30 mm |
| Takajarrut | Levy , 290x28 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 235/45 R18 |
| Vanteen koko | 8J x 18 |