
| От какъв тип е каросерията, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Седан, 4 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 8.4 л/100 км 28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Peugeot 407 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 223 г/км CO2 Euro 4 |
| Колко бърза е колата, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 230 км/ч | 142.92 mph 0-100 км/ч: 8.5 сек 0-60 mph: 8.1 сек |
| Колко мощност има, Peugeot 407 Седан 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 204 кс, 440 Нм 324.53 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Peugeot 407 Седан 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2.7 л 2720 см3 165.98 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2008 Peugeot 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, V-образен |
| Какво е задвижването, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Седан 2008 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2008 Peugeot 407 Седан? | 4691 мм 184.69 in. |
| Колко широка е колата, 2008 Peugeot 407 Седан? | 1811 мм 71.3 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 1727 кг 3807.38 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 2230 кг 4916.31 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2008 Peugeot 407 Седан? | 407 л 14.37 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.7 V6 HDi (204 Hp) Automatic? | 6, автоматична скоростна кутия |
| Марка | Peugeot |
|---|---|
| Модел | 407 |
| Генерация | 407 (Phase II, 2008) |
| Модификация (Двигател) | 2.7 V6 HDi (204 кс) Automatic |
| Начало на производство | Юли, 2008 г |
| Край на производство | 2009 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Седан |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 4 |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 11.7 л/100 км
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 6.5 л/100 км
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 8.4 л/100 км
28 US mpg 33.6 UK mpg 11.9 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 223 г/км |
| Тип гориво | Дизелово гориво |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 8.5 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 8.5 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 8.1 сек |
| Максимална скорост | 230 км/ч 142.92 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 4 |
| Съотношение тегло/мощност | 8.5 кг/кс, 118.1 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.9 кг/Нм, 254.8 Нм/тон |
| Мощност | 204 кс @ 4000 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 75 кс/л |
| Въртящ момент | 440 Нм @ 1900 об/мин 324.53 lb.-ft. @ 1900 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | UHZ DT17TED4 |
| Обем на двигателя | 2720 см3 165.98 cu. in. |
| Брой цилиндри | 6 |
| Конфигурация на двигателя | V-образен |
| Диаметър на цилиндрите | 81 мм 3.19 in. |
| Ход на буталото | 88 мм 3.46 in. |
| Степен на сгъстяване | 17.3:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Дизел Комънрейл |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Битурбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.75 л 6.08 US qt | 5.06 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 13.2 л 13.95 US qt | 11.61 UK qt |
| Двигателни системи | Филтър за твърди частици |
| Собствена маса | 1727 кг 3807.38 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 2230 кг 4916.31 lbs. |
| Максимална товароносимост | 503 кг 1108.93 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 407 л 14.37 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 66 л 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1650 кг 3637.63 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 66 кг 145.51 lbs. |
| Дължина | 4691 мм 184.69 in. |
|---|---|
| Широчина | 1811 мм 71.3 in. |
| Височина | 1442-1447 мм 56.77 - 56.97 in. |
| Колесна база | 2725 мм 107.28 in. |
| Предна следа | 1560 мм 61.42 in. |
| Задна следа | 1519-1526 мм 59.8 - 60.08 in. |
| Преден надвес | 1028 мм 40.47 in. |
| Заден надвес | 938 мм 36.93 in. |
| Пътен просвет | 136 мм 5.35 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.2 м 36.75 ft. |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
|---|---|
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 6 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | двоен напречен носач, Независимо окачване с винтови пружини, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 330x30 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 290x28 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 235/45 R18 |
| Размери на джантите | 8J x 18 |