
| De ce tip este caroseria, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 9.4 l/100 km 25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Peugeot 407 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 224 g/km CO2 Euro 4 |
| Cât de rapidă este mașina, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 213 km/h | 132.35 mph 0-100 km/h: 10.6 sec 0-60 mph: 10.1 sec |
| Care este puterea motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 163 CP, 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 2.2 l 2230 cm3 136.08 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2008 Peugeot 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 4691 mm 184.69 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 1811 mm 71.3 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 1516 kg 3342.21 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 2075 kg 4574.59 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 4, cutie automată |
| Marcă | Peugeot |
|---|---|
| Model | 407 |
| Generație | 407 (Phase II, 2008) |
| Modificare (Tip motor) | 2.2 16V (163 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2008 an |
| Anul opririi productiei | 2009 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 13.9 l/100 km
16.9 US mpg 20.3 UK mpg 7.2 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 224 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 10.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 10.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 10.1 sec |
| Viteza maximă | 213 km/h 132.35 mph |
| Standardul ecologic | Euro 4 |
| Raport greutate/putere | 9.3 kg/CP, 107.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.9 kg/Nm, 145.1 Nm/tonă |
| Putere | 163 CP @ 5875 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 73.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 4150 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 4150 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | 3FY EW12J4 |
| Volumul motorului | 2230 cm3 136.08 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 86 mm 3.39 in. |
| Cursa cilindrilor | 96 mm 3.78 in. |
| Raport de compresie | 10.8:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Iinjecție cu mai multe porturi |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 8.4 l 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Masă proprie | 1516 kg 3342.21 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2075 kg 4574.59 lbs. |
| Încarcatura maxima | 559 kg 1232.38 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1800 kg 3968.32 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 72 kg 158.73 lbs. |
| Lungime | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1811 mm 71.3 in. |
| Înălţime | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Ampatament | 2725 mm 107.28 in. |
| Ecartament faţă | 1560 mm 61.42 in. |
| Ecartament spate | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| consola frontala | 1028 mm 40.47 in. |
| consola spate | 938 mm 36.93 in. |
| Garda la sol | 136 mm 5.35 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 4 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 330x30 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc, 290x28 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 7J x 17; 8J x 18 |