
| De ce tip este caroseria, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.6 HDi (109 Hp)? | 4.9 l/100 km 48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Peugeot 407 1.6 HDi (109 Hp)? | 129 g/km CO2 Euro 4 |
| Cât de rapidă este mașina, 2008 407 (Phase II, 2008) 1.6 HDi (109 Hp)? | 192 km/h | 119.3 mph 0-100 km/h: 11.7 sec 0-60 mph: 11.1 sec |
| Care este puterea motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 1.6 HDi (109 Hp)? | 109 CP, 240 Nm 177.01 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Peugeot 407 Sedan 2008 1.6 HDi (109 Hp)? | 1.6 l 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2008 Peugeot 1.6 HDi (109 Hp)? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 1.6 HDi (109 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 4691 mm 184.69 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 1811 mm 71.3 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.6 HDi (109 Hp)? | 1430 kg 3152.61 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.6 HDi (109 Hp)? | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.6 HDi (109 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Marcă | Peugeot |
|---|---|
| Model | 407 |
| Generație | 407 (Phase II, 2008) |
| Modificare (Tip motor) | 1.6 HDi (109 CP) |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2008 an |
| Anul opririi productiei | 2011 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 6.4 l/100 km
36.8 US mpg 44.1 UK mpg 15.6 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 4.1 l/100 km
57.4 US mpg 68.9 UK mpg 24.4 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 4.9 l/100 km
48 US mpg 57.6 UK mpg 20.4 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 129 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 11.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 11.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 11.1 sec |
| Viteza maximă | 192 km/h 119.3 mph |
| Standardul ecologic | Euro 4 |
| Raport greutate/putere | 13.1 kg/CP, 76.2 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6 kg/Nm, 167.8 Nm/tonă |
| Putere | 109 CP @ 4000 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 69.9 CP/l |
| Cuplu | 240 Nm @ 1750 rot/min 177.01 lb.-ft. @ 1750 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | DV6TED4 |
| Volumul motorului | 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 75 mm 2.95 in. |
| Cursa cilindrilor | 88 mm 3.46 in. |
| Raport de compresie | 18:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.2 l 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Sisteme motor | Filtru de particule |
| Masă proprie | 1430 kg 3152.61 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2020 kg 4453.34 lbs. |
| Încarcatura maxima | 590 kg 1300.73 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 60 kg 132.28 lbs. |
| Lungime | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1811 mm 71.3 in. |
| Înălţime | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Ampatament | 2725 mm 107.28 in. |
| Ecartament faţă | 1560 mm 61.42 in. |
| Ecartament spate | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| consola frontala | 1028 mm 40.47 in. |
| consola spate | 938 mm 36.93 in. |
| Garda la sol | 136 mm 5.35 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 283x26 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc, 290x24 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |