
| De ce tip este caroseria, Hycan 007? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 93 kWh (204 Hp)? | 643 km 399.54 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 16.7 kWh/100 km 26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2020 007 93 kWh (204 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.9 sec 0-60 mph: 7.5 sec |
| Care este puterea motorului, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 93 kWh (204 Hp)? | 204 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 93 kWh (204 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 4879 mm 192.09 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 1937 mm 76.26 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2030 kg 4475.38 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2475 kg 5456.44 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 450 - 1500 l 15.89 - 52.97 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | 007 |
| Generație | 007 |
| Modificare (Tip motor) | 93 kWh (204 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2020 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.5 sec |
| Viteza maximă | 170 km/h 105.63 mph |
| Raport greutate/putere | 10 kg/CP, 100.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.8 kg/Nm, 172.4 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 93 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (NEDC) | 643 km 399.54 mi |
| Consum mediu de energie (NEDC) | 16.7 kWh/100 km
26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ180XYA1203 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 204 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 2030 kg 4475.38 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2475 kg 5456.44 lbs. |
| Încarcatura maxima | 445 kg 981.06 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1500 l 52.97 cu. ft. |
| Lungime | 4879 mm 192.09 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1937 mm 76.26 in. |
| Înălţime | 1680 mm 66.14 in. |
| Ampatament | 2919 mm 114.92 in. |
| Ecartament faţă | 1650 mm 64.96 in. |
| Ecartament spate | 1660 mm 65.35 in. |
| Garda la sol | 150 mm 5.91 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.28 |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 20° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |