
| Korimalli, Hycan 007? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 93 kWh (204 Hp)? | 643 km 399.54 mi |
| Virrankulutus, Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 16.7 kWh/100 km 26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2020 007 93 kWh (204 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Teho, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 93 kWh (204 Hp)? | 204 hv, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 93 kWh (204 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover ? | 4879 mm 192.09 in. |
| Leveys, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover ? | 1937 mm 76.26 in. |
| Nettopaino, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2030 kg 4475.38 lbs. |
| Kokonaispaino, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2475 kg 5456.44 lbs. |
| Tavaratila, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover ? | 450 - 1500 l 15.89 - 52.97 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | 007 |
| Sukupolvi | 007 |
| Versio (moottori) | 93 kWh (204 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2020 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Huippunopeus | 170 km/h 105.63 mph |
| Paino/teho suhde | 10 kg/hv, 100.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.8 kg/Nm, 172.4 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 93 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (NEDC) | 643 km 399.54 mi |
| Sähkönkulutus (NEDC) | 16.7 kWh/100 km
26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 204 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ180XYA1203 |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 204 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Paino | 2030 kg 4475.38 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 2475 kg 5456.44 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 445 kg 981.06 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1500 l 52.97 cu. ft. |
| Pituus | 4879 mm 192.09 in. |
|---|---|
| Leveys | 1937 mm 76.26 in. |
| Korkeus | 1680 mm 66.14 in. |
| Pyörän perusta | 2919 mm 114.92 in. |
| Etupyörän jälki | 1650 mm 64.96 in. |
| Takapyörän jälki | 1660 mm 65.35 in. |
| Maavara | 150 mm 5.91 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.28 |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 20° |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/50 R20 |
| Vanteen koko | 20 |