
| De ce tip este caroseria, Hycan 007? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 73 kWh (184 Hp)? | 523 km 324.98 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Hycan 007 73 kWh (184 Hp)? | 15.9 kWh/100 km 25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2020 007 73 kWh (184 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 8.2 sec 0-60 mph: 7.8 sec |
| Care este puterea motorului, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 73 kWh (184 Hp)? | 184 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hycan 007 SUV, Crossover 2020 73 kWh (184 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 4879 mm 192.09 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 1937 mm 76.26 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2020 Hycan 007 73 kWh (184 Hp)? | 1920 kg 4232.88 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2020 Hycan 007 SUV, Crossover? | 450 - 1500 l 15.89 - 52.97 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2020 Hycan 007 73 kWh (184 Hp)? | 1, cutie automată |
| Marcă | Hycan |
|---|---|
| Model | 007 |
| Generație | 007 |
| Modificare (Tip motor) | 73 kWh (184 CP) |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2020 an |
| Anul opririi productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.2 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.2 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.8 sec |
| Viteza maximă | 170 km/h 105.63 mph |
| Raport greutate/putere | 10.4 kg/CP, 95.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.5 kg/Nm, 182.3 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 73 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (NEDC) | 523 km 324.98 mi |
| Consum mediu de energie (NEDC) | 15.9 kWh/100 km
25.59 kWh/100 mi 132 MPGe 6.3 km/kWh 3.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 184 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 184 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Masă proprie | 1920 kg 4232.88 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1500 l 52.97 cu. ft. |
| Lungime | 4879 mm 192.09 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1937 mm 76.26 in. |
| Înălţime | 1680 mm 66.14 in. |
| Ampatament | 2919 mm 114.92 in. |
| Ecartament faţă | 1650 mm 64.96 in. |
| Ecartament spate | 1660 mm 65.35 in. |
| Garda la sol | 150 mm 5.91 in. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 20° |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 19 |