
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Hycan 007? | SUV , Κροσόβερ , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 93 kWh (204 Hp)? | 643 km 399.54 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 16.7 κιλοβατώρα/100 χλμ 26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2020 007 93 kWh (204 Hp)? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.9 δευτ 0-60 mph: 7.5 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Hycan 007 SUV , Κροσόβερ 2020 93 kWh (204 Hp)? | 204 Hp, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Hycan 007 SUV , Κροσόβερ 2020 93 kWh (204 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2020 Hycan 007 SUV , Κροσόβερ ? | 4879 mm 192.09 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2020 Hycan 007 SUV , Κροσόβερ ? | 1937 mm 76.26 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2030 κιλά 4475.38 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 2475 κιλά 5456.44 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2020 Hycan 007 SUV , Κροσόβερ ? | 450 - 1500 l 15.89 - 52.97 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2020 Hycan 007 93 kWh (204 Hp)? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Hycan |
|---|---|
| μοντέλο | 007 |
| παραγωγή | 007 |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 93 kWh (204 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2020 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV , Κροσόβερ |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
|---|---|
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 7.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 7.9 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 7.5 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 170 km/h 105.63 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 10 κιλά/Hp, 100.5 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5.8 κιλά/Nm, 172.4 Nm/τόνος |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 93 kWh |
|---|---|
| Τεχνολογία μπαταρίας | Οξείδιο κοβαλτίου λιθίου-νικελίου μαγγανίου (Li-NMC) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| Ηλεκτρική αυτονομία (NEDC) | 643 km 399.54 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (NEDC) | 16.7 κιλοβατώρα/100 χλμ
26.88 kWh/100 mi 125 MPGe 6 km/kWh 3.7 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 204 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | TZ180XYA1203 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Εμπρός άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 204 Hp |
| Ροπή συστήματος | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| βάρος | 2030 κιλά 4475.38 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2475 κιλά 5456.44 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 445 κιλά 981.06 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 450 l 15.89 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1500 l 52.97 cu. ft. |
| μήκος | 4879 mm 192.09 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1937 mm 76.26 in. |
| ύψος | 1680 mm 66.14 in. |
| μεταξόνιο | 2919 mm 114.92 in. |
| εμπρός ίχνος | 1650 mm 64.96 in. |
| Πίσω ίχνος | 1660 mm 65.35 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 150 mm 5.91 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.28 |
| Γωνία προσέγγισης | 17° |
| Γωνία φυγής | 20° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους εμπρός τροχούς. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/50 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |