
| De ce tip este caroseria, Fisker Ocean? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 464 km 288.32 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2022 Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 188 km/h | 116.82 mph 0-100 km/h: 7.9 sec 0-60 mph: 7 sec |
| Care este puterea motorului, Fisker Ocean SUV 2022 Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 282 CP, 387 Nm 285.44 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Fisker Ocean SUV 2022 Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2022 Fisker Ocean SUV? | 4775 mm 187.99 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2022 Fisker Ocean SUV? | 1990 mm 78.35 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 2193 kg 4834.74 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 2727 kg 6012.01 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2022 Fisker Ocean SUV? | 476 - 918 l 16.81 - 32.42 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Fisker |
| Model | Ocean |
| Generație | Ocean |
| Modificare (Tip motor) | Sport 73 kWh Touring Range (282 CP) |
| Anul inceperii productiei | Februarie, 2022 an |
| Anul opririi productiei | 2024 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph | 7 sec |
| Viteza maximă | 188 km/h 116.82 mph |
| Raport greutate/putere | 7.8 kg/CP, 128.6 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5.7 kg/Nm, 176.5 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 73 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 464 km 288.32 mi |
| Autonomia electrică (EPA) | 372 km 231.15 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 282 CP |
| Cuplu motor electric | 387 Nm 285.44 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 282 CP |
| Cuplul total al sistemului | 387 Nm 285.44 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2193 kg 4834.74 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2727 kg 6012.01 lbs. |
| Încarcatura maxima | 534 kg 1177.27 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 476 l 16.81 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 918 l 32.42 cu. ft. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1092 kg 2407.45 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4775 mm 187.99 in. |
| Latime cu oglizile inchise | 1990 mm 78.35 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2120 mm 83.46 in. |
| Înălţime | 1631 mm 64.21 in. |
| Ampatament | 2921 mm 115 in. |
| Ecartament faţă | 1696 mm 66.77 in. |
| Ecartament spate | 1732 mm 68.19 in. |
| consola frontala | 911 mm 35.87 in. |
| consola spate | 942 mm 37.09 in. |
| Garda la sol | 165-180 mm 6.5 - 7.09 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.9 m 39.04 ft. |
| Unghi Abordarea | 15.9-17° |
| Unghi de plecare | 20.3-21.5° |
| unghiul de rampă | 12.9-13.4° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/50 R20; 255/45 R22 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 20; 8.5J x 22 |