
| Hvilken type er karosseriet, Fisker Ocean? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 464 km 288.32 mi |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2022 Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 188 km/t | 116.82 mph 0-100 km/t: 7.9 sek 0-60 mph: 7 sek |
| Hva er motorens effekt, Fisker Ocean SUV 2022 Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 282 hk, 387 Hm 285.44 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Fisker Ocean SUV 2022 Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | Forhjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2022 Fisker Ocean SUV? | 4775 mm 187.99 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2022 Fisker Ocean SUV? | 1990 mm 78.35 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 2193 kg 4834.74 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 2727 kg 6012.01 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2022 Fisker Ocean SUV? | 476 - 918 l 16.81 - 32.42 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2022 Fisker Ocean Sport 73 kWh Touring Range (282 Hp)? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Fisker |
| modell | Ocean |
| Generasjon | Ocean |
| Modifikasjon (motor) | Sport 73 kWh Touring Range (282 hk) |
| Første år av produksjon | Februar, 2022 år |
| Siste år av produskjon | 2024 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.9 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 7 sek |
| Maksimal hastighet | 188 km/t 116.82 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.8 kg/hk, 128.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.7 kg/Hm, 176.5 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 73 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 464 km 288.32 mi |
| Elektrisk rekkevidde (EPA) | 372 km 231.15 mi |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 282 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 387 Hm 285.44 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 282 hk |
| System dreiemoment | 387 Hm 285.44 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2193 kg 4834.74 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2727 kg 6012.01 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 534 kg 1177.27 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 476 l 16.81 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 918 l 32.42 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1092 kg 2407.45 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4775 mm 187.99 in. |
| Bredde med speil brettet | 1990 mm 78.35 in. |
| Bredde inkl. speil | 2120 mm 83.46 in. |
| Høyde | 1631 mm 64.21 in. |
| Akselavstand | 2921 mm 115 in. |
| Sporvidde, foran | 1696 mm 66.77 in. |
| Sporvidde, baks | 1732 mm 68.19 in. |
| Overheng foran | 911 mm 35.87 in. |
| Overheng bak | 942 mm 37.09 in. |
| Bakkeklaring | 165-180 mm 6.5 - 7.09 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.9 m 39.04 ft. |
| Angrepsvinkel | 15.9-17° |
| Utgangsvinkel | 20.3-21.5° |
| rampe vinkel | 12.9-13.4° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 255/50 R20; 255/45 R22 |
| Felgstørrese | 7.5J x 20; 8.5J x 22 |