
| De ce tip este caroseria, Exeed EX7? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 0.8-5.8 l/100 km 294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 km/l |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 203-245 km 126.14 - 152.24 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 20.5 kWh/100 km 32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 200 km/h | 124.27 mph 0-100 km/h: 7.6 sec 0-60 mph: 7.2 sec |
| Care este puterea motorului, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 309 CP, 332 Nm 244.87 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 Exeed 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | Tracţiunea spate. PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 mm 196.38 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 mm 77.76 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 l 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Exeed |
| Model | EX7 |
| Generație | EX7 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T (309 CP) Extended Range |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - mixt (WLTC) | 0.8-5.8 l/100 km
294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.6 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.2 sec |
| Viteza maximă | 200 km/h 124.27 mph |
| Raport greutate/putere | 7.4 kg/CP, 134.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.9 kg/Nm, 144.3 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 41.16 kWh |
| Voltajul bateriei | 400 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 203-245 km 126.14 - 152.24 mi |
| Consum mediu de energie | 20.5 kWh/100 km
32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 309 CP |
| Cuplu motor electric | 332 Nm 244.87 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ190YMZB0 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 309 CP |
| Cuplul total al sistemului | 332 Nm 244.87 lb.-ft. |
| Motor cu combustie interna | |
| Putere | 156 CP @ 5200 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm @ 2500 rot/min 162.26 lb.-ft. @ 2500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 72 mm 2.83 in. |
| Cursa cilindrilor | 92 mm 3.62 in. |
| Raport de compresie | 14.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Încarcatura maxima | 400 kg 881.85 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 668 l 23.59 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1835 l 64.8 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4988 mm 196.38 in. |
| Lăţime | 1975 mm 77.76 in. |
| Înălţime | 1710 mm 67.32 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1690 mm 66.54 in. |
| Ecartament spate | 1695 mm 66.73 in. |
| Garda la sol | 176 mm 6.93 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.31 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.3 m 37.07 ft. |
| Unghi Abordarea | 18° |
| Unghi de plecare | 22° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 19; 20 |