
| Hvilken type er karosseriet, Exeed EX7? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 0.8-5.8 l/100 km 294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 km/l |
| Hor langt går bilen bare på strøm, 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 203-245 km 126.14 - 152.24 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 20.5 kWh/100 km 32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 7.6 sek 0-60 mph: 7.2 sek |
| Hva er motorens effekt, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 309 hk, 332 Hm 244.87 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1.5 l 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Exeed 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | Bakhjulstrekk . PHEV (Plug-in elektrisk hybrid). Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 mm 196.38 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 mm 77.76 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 l 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Exeed |
| modell | EX7 |
| Generasjon | EX7 |
| Modifikasjon (motor) | 1.5T (309 hk) Extended Range |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | PHEV (Plug-in elektrisk hybrid) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (WLTC) | 0.8-5.8 l/100 km
294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 km/l |
| Type drivstoff | bensin / elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 7.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 7.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 7.2 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.4 kg/hk, 134.3 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.9 kg/Hm, 144.3 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 41.16 kWh |
| Batterispenning | 400 V |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjernfosfat (LiFePO4) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde | 203-245 km 126.14 - 152.24 mi |
| Energiforbruk | 20.5 kWh/100 km
32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 km/kWh 3 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 309 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 332 Hm 244.87 lb.-ft. |
| Elektrisk motor modell/kode | TZ190YMZB0 |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 309 hk |
| System dreiemoment | 332 Hm 244.87 lb.-ft. |
| Intern forbrenningsmotor | |
| Motoreffekt | 156 hk @ 5200 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 104.1 hk/l |
| Dreiemoment | 220 Hm @ 2500 omdr./min. 162.26 lb.-ft. @ 2500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | SQRH4J15 |
| Motorvolum | 1499 sm 91.47 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 72 mm 2.83 in. |
| Slaglengde | 92 mm 3.62 in. |
| Kompresjons grad | 14.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2300 kg 5070.63 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 400 kg 881.85 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 668 l 23.59 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1835 l 64.8 cu. ft. |
| Drivstofftank | 67 l 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4988 mm 196.38 in. |
| Bredde | 1975 mm 77.76 in. |
| Høyde | 1710 mm 67.32 in. |
| Akselavstand | 3000 mm 118.11 in. |
| Sporvidde, foran | 1690 mm 66.54 in. |
| Sporvidde, baks | 1695 mm 66.73 in. |
| Bakkeklaring | 176 mm 6.93 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.31 |
| Minimal snu diamenter | 11.3 m 37.07 ft. |
| Angrepsvinkel | 18° |
| Utgangsvinkel | 22° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bare generatoren, uten mekanisk tilkobling til stasjonen. En elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Felgstørrese | 19; 20 |