
| От какъв тип е каросерията, Exeed EX7? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 0.8-5.8 л/100 км 294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 км/л |
| Колко може да измине изцяло на ток, 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 203-245 км 126.14 - 152.24 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 20.5 кВтч/100 км. 32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 км/кВтч 3 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2026 EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 200 км/ч | 124.27 mph 0-100 км/ч: 7.6 сек 0-60 mph: 7.2 сек |
| Колко мощност има, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 309 кс, 332 Нм 244.87 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1.5 л 1499 см3 91.47 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Exeed 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Exeed EX7 SUV 2026 1.5T (309 Hp) Extended Range? | Задно задвижване. PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 мм 196.38 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 мм 77.76 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2300 кг 5070.63 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 л 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Exeed EX7 1.5T (309 Hp) Extended Range? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Exeed |
| Модел | EX7 |
| Генерация | EX7 |
| Модификация (Двигател) | 1.5T (309 кс) Extended Range |
| Начало на производство | Април, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | PHEV (Plug-in хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - комбиниран (WLTC) | 0.8-5.8 л/100 км
294 - 40.6 US mpg 353.1 - 48.7 UK mpg 125 - 17.2 км/л |
| Тип гориво | бензин / електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 7.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 7.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 7.2 сек |
| Максимална скорост | 200 км/ч 124.27 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 7.4 кг/кс, 134.3 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 6.9 кг/Нм, 144.3 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 41.16 кВтч |
| Напрежение на батерията | 400 В |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег | 203-245 км 126.14 - 152.24 mi |
| Среден разход на електрическа енергия | 20.5 кВтч/100 км.
32.99 kWh/100 mi 102 MPGe 4.9 км/кВтч 3 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 309 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 332 Нм 244.87 lb.-ft. |
| Модел/код на електродвигателя | TZ190YMZB0 |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 309 кс |
| Въртящ момент на системата | 332 Нм 244.87 lb.-ft. |
| Двигател с вътрешно горене | |
| Мощност | 156 кс @ 5200 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 104.1 кс/л |
| Въртящ момент | 220 Нм @ 2500 об/мин 162.26 lb.-ft. @ 2500 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | SQRH4J15 |
| Обем на двигателя | 1499 см3 91.47 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72 мм 2.83 in. |
| Ход на буталото | 92 мм 3.62 in. |
| Степен на сгъстяване | 14.5:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 2300 кг 5070.63 lbs. |
| Допустима маса | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Максимална товароносимост | 400 кг 881.85 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 668 л 23.59 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1835 л 64.8 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 67 л 17.7 US gal | 14.74 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 4988 мм 196.38 in. |
| Широчина | 1975 мм 77.76 in. |
| Височина | 1710 мм 67.32 in. |
| Колесна база | 3000 мм 118.11 in. |
| Предна следа | 1690 мм 66.54 in. |
| Задна следа | 1695 мм 66.73 in. |
| Пътен просвет | 176 мм 6.93 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.31 |
| Минимален диаметър на завой | 11.3 м 37.07 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 18° |
| Заден ъгъл на проходимост | 22° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва само генератор, без механична връзка със задвижването. Електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Размери на джантите | 19; 20 |