
| De ce tip este caroseria, Exeed EX7? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 682 km 423.78 mi |
| Care este consumul de energie electrică, Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 15.3 kWh/100 km 24.62 kWh/100 mi 137 MPGe 6.5 km/kWh 4.1 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 210 km/h | 130.49 mph 0-100 km/h: 4.7 sec 0-60 mph: 4.5 sec |
| Care este puterea motorului, Exeed EX7 SUV 2026 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 480 CP, 663 Nm 489 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Exeed EX7 SUV 2026 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Exeed EX7 SUV? | 4988 mm 196.38 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Exeed EX7 SUV? | 1975 mm 77.76 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Exeed EX7 SUV? | 668 - 1835 l 23.59 - 64.8 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Exeed EX7 100 kWh (480 Hp) Electric 4WD? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Exeed |
| Model | EX7 |
| Generație | EX7 |
| Modificare (Tip motor) | 100 kWh (480 CP) Electric 4WD |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 4.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 4.7 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 4.5 sec |
| Viteza maximă | 210 km/h 130.49 mph |
| Raport greutate/putere | 4.9 kg/CP, 204.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.5 kg/Nm, 282.1 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 100.26 kWh |
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 682 km 423.78 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 15.3 kWh/100 km
24.62 kWh/100 mi 137 MPGe 6.5 km/kWh 4.1 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 313 CP |
| Cuplu motor electric | 425 Nm 313.46 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ220XSG05 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 167 CP |
| Cuplu motor electric | 238 Nm 175.54 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | YS190XY101 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Puterea sistemului | 480 CP |
| Cuplul total al sistemului | 663 Nm 489 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2350 kg 5180.86 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Încarcatura maxima | 400 kg 881.85 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 668 l 23.59 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1835 l 64.8 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4988 mm 196.38 in. |
| Lăţime | 1975 mm 77.76 in. |
| Înălţime | 1702 mm 67.01 in. |
| Ampatament | 3000 mm 118.11 in. |
| Ecartament faţă | 1690 mm 66.54 in. |
| Ecartament spate | 1695 mm 66.73 in. |
| Garda la sol | 171 mm 6.73 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.31 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.3 m 37.07 ft. |
| Unghi Abordarea | 19° |
| Unghi de plecare | 21° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 265/45 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 21 |