
| De ce tip este caroseria, AUDI E7X? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 100 kWh (408 Hp) Electric? | 691-705 km 429.37 - 438.07 mi |
| Care este consumul de energie electrică, AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 16-16.4 kWh/100 km 25.75 - 26.39 kWh/100 mi 131 - 128 MPGe 6.3 - 6.1 km/kWh 3.9 - 3.8 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 5.82 sec 0-60 mph: 5.5 sec |
| Care este puterea motorului, AUDI E7X SUV 2026 100 kWh (408 Hp) Electric? | 408 CP, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, AUDI E7X SUV 2026 100 kWh (408 Hp) Electric? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 AUDI E7X SUV? | 5049 mm 198.78 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 AUDI E7X SUV? | 1997 mm 78.62 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 2457-2482 kg 5416.76 - 5471.87 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 2908-2933 kg 6411.04 - 6466.16 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 AUDI E7X SUV? | 682 - 1940 l 24.08 - 68.51 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | AUDI |
| Model | E7X |
| Generație | E7X |
| Modificare (Tip motor) | 100 kWh (408 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.82 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.82 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.5 sec |
| Viteza maximă | 205 km/h 127.38 mph |
| Raport greutate/putere | 6 kg/CP, 166.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.9 kg/Nm, 203.5 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 100 kWh |
| Voltajul bateriei | 897 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 691-705 km 429.37 - 438.07 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 16-16.4 kWh/100 km
25.75 - 26.39 kWh/100 mi 131 - 128 MPGe 6.3 - 6.1 km/kWh 3.9 - 3.8 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 408 CP |
| Cuplu motor electric | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ230XY1252 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 408 CP |
| Cuplul total al sistemului | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2457-2482 kg 5416.76 - 5471.87 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 2908-2933 kg 6411.04 - 6466.16 lbs. |
| Încarcatura maxima | 451 kg 994.28 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 682 l 24.08 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1940 l 68.51 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5049 mm 198.78 in. |
| Lăţime | 1997 mm 78.62 in. |
| Înălţime | 1710 mm 67.32 in. |
| Ampatament | 3060 mm 120.47 in. |
| Ecartament faţă | 1705 mm 67.13 in. |
| Ecartament spate | 1717 mm 67.6 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.28 m 33.73 ft. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 21° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | Arc elicoidal, iades dublu, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) 4 roți de virare (roți de virare spate) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 255/50 R21 Cauciucuri spate: 285/45 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 21 |