
| De ce tip este caroseria, AUDI E7X? | SUV, 5 Uşi, 4 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 660 km 410.1 mi |
| Care este consumul de energie electrică, AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 18.7 kWh/100 km 30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 230 km/h | 142.92 mph 0-100 km/h: 3.94 sec 0-60 mph: 3.7 sec |
| Care este puterea motorului, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 680 CP, 800 Nm 590.05 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, AUDI E7X SUV 2026 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 AUDI E7X SUV? | 5049 mm 198.78 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 AUDI E7X SUV? | 1997 mm 78.62 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 2673 kg 5892.96 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 3049 kg 6721.89 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 AUDI E7X SUV? | 654 - 1073 l 23.1 - 37.89 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 AUDI E7X 109 kWh (680 Hp) Electric quattro? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | AUDI |
| Model | E7X |
| Generație | E7X |
| Modificare (Tip motor) | 109 kWh (680 CP) Electric quattro |
| Anul inceperii productiei | Aprilie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 4 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 3.94 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 3.94 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 3.7 sec |
| Viteza maximă | 230 km/h 142.92 mph |
| 100 km/h - 0 | 33.7 m |
| Raport greutate/putere | 3.9 kg/CP, 254.4 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 3.3 kg/Nm, 299.3 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 109 kWh |
| Voltajul bateriei | 897 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-nichel mangan cobalt oxid (Li-NMC) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 660 km 410.1 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 18.7 kWh/100 km
30.09 kWh/100 mi 112 MPGe 5.3 km/kWh 3.3 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 408 CP |
| Cuplu motor electric | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ230XY1252 |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 272 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Model/cod motor electric | TZ180XS0952 |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 680 CP |
| Cuplul total al sistemului | 800 Nm 590.05 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2673 kg 5892.96 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 3049 kg 6721.89 lbs. |
| Încarcatura maxima | 376 kg 828.94 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 654 l 23.1 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1073 l 37.89 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5049 mm 198.78 in. |
| Lăţime | 1997 mm 78.62 in. |
| Înălţime | 1710 mm 67.32 in. |
| Ampatament | 3060 mm 120.47 in. |
| Ecartament faţă | 1705 mm 67.13 in. |
| Ecartament spate | 1717 mm 67.6 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.28 m 33.73 ft. |
| Unghi Abordarea | 17° |
| Unghi de plecare | 21° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, stabilizator transversal, Suspensie pneumatică |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, Suspensie pneumatică, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | Cauciucuri frontale: 255/45 R22 Cauciucuri spate: 285/40 R22 |
| Dimensiunea jantelor | 22 |