
| Korimalli, AUDI E7X? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 100 kWh (408 Hp) Electric? | 691-705 km 429.37 - 438.07 mi |
| Virrankulutus, AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 16-16.4 kWh/100 km 25.75 - 26.39 kWh/100 mi 131 - 128 MPGe 6.3 - 6.1 km/kWh 3.9 - 3.8 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2026 E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 5.82 s 0-60 mph: 5.5 s |
| Teho, AUDI E7X SUV 2026 100 kWh (408 Hp) Electric? | 408 hv, 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Vetotapa, AUDI E7X SUV 2026 100 kWh (408 Hp) Electric? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 AUDI E7X SUV? | 5049 mm 198.78 in. |
| Leveys, 2026 AUDI E7X SUV? | 1997 mm 78.62 in. |
| Nettopaino, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 2457-2482 kg 5416.76 - 5471.87 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 2908-2933 kg 6411.04 - 6466.16 lbs. |
| Tavaratila, 2026 AUDI E7X SUV? | 682 - 1940 l 24.08 - 68.51 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 AUDI E7X 100 kWh (408 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | AUDI |
| Malli | E7X |
| Sukupolvi | E7X |
| Versio (moottori) | 100 kWh (408 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Huhtikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 5.82 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 5.82 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 5.5 s |
| Huippunopeus | 205 km/h 127.38 mph |
| Paino/teho suhde | 6 kg/hv, 166.1 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.9 kg/Nm, 203.5 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 100 kWh |
| Akun jännite | 897 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 691-705 km 429.37 - 438.07 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 16-16.4 kWh/100 km
25.75 - 26.39 kWh/100 mi 131 - 128 MPGe 6.3 - 6.1 km/kWh 3.9 - 3.8 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 408 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | TZ230XY1252 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 408 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 500 Nm 368.78 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2457-2482 kg 5416.76 - 5471.87 lbs. |
| Enimmäispaino | 2908-2933 kg 6411.04 - 6466.16 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 451 kg 994.28 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 682 l 24.08 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1940 l 68.51 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 5049 mm 198.78 in. |
| Leveys | 1997 mm 78.62 in. |
| Korkeus | 1710 mm 67.32 in. |
| Pyörän perusta | 3060 mm 120.47 in. |
| Etupyörän jälki | 1705 mm 67.13 in. |
| Takapyörän jälki | 1717 mm 67.6 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.28 m 33.73 ft. |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 21° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kierrejousi, Kaksoispoikittainen tukivarsi , Poikittainen vakaaja |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) 4 kääntyvää pyörää (kääntyvät takapyörät) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | Eturenkaat: 255/50 R21 Takarenkaat: 285/45 R21 |
| Vanteen koko | 21 |