
| Hvilken type er karosseriet, Jeep Avenger (facelift 2026)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 5.6-5.8 l/100 km 42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
| Hvor øko er bilen, Jeep Avenger 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 127-130 g/km CO2 Euro 6E Bis |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 184 km/t | 114.33 mph 0-100 km/t: 10.6 sek 0-60 mph: 10.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 100 hk, 205 Hm 151.2 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1.2 l 1199 sm 73.17 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Jeep 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 3, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Jeep Avenger (facelift 2026) SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 4084 mm 160.79 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 1776 mm 69.92 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1105 kg 2436.11 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1605 kg 3538.42 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 380 - 1277 l 13.42 - 45.1 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| merke | Jeep |
|---|---|
| modell | Avenger |
| Generasjon | Avenger (facelift 2026) |
| Modifikasjon (motor) | 1.2 GSE T3 (100 hk) |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 5.6-5.8 l/100 km
42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
|---|---|
| CO2-utslipp (WLTP) | 127-130 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 10.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 10.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 10.1 sek |
| Maksimal hastighet | 184 km/t 114.33 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6E Bis |
| Motsvarighet vekt/effekt | 11.1 kg/hk, 90.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.4 kg/Hm, 185.5 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 100 hk @ 5500 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 83.4 hk/l |
| Dreiemoment | 205 Hm @ 1750 omdr./min. 151.2 lb.-ft. @ 1750 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EB2ADT |
| Motorvolum | 1199 sm 73.17 cu. in. |
| Antall sylindere | 3 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motoroljekapasitet | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 5.2 l 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 1105 kg 2436.11 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1605 kg 3538.42 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 500 kg 1102.31 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 380 l 13.42 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1277 l 45.1 cu. ft. |
| Drivstofftank | 44 l 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Lengde | 4084 mm 160.79 in. |
|---|---|
| Bredde | 1776 mm 69.92 in. |
| Bredde med speil brettet | 1808 mm 71.18 in. |
| Bredde inkl. speil | 1981 mm 77.99 in. |
| Høyde | 1536 mm 60.47 in. |
| Akselavstand | 2557 mm 100.67 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.5 m 34.45 ft. |
| Angrepsvinkel | 20° |
| Utgangsvinkel | 34° |
| rampe vinkel | 20° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| frambremser | disc-ventil , 283x26 mm |
| bakbremser | Disc , 249x10 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Felgstørrese | 16; 17; 18 |