
| Korimalli, Jeep Avenger (facelift 2026)? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 5.6-5.8 l/100 km 42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
| Päästöt, Jeep Avenger 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 127-130 g/km CO2 Euro 6E Bis |
| Huippunopeus, 2026 Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 184 km/h | 114.33 mph 0-100 km/h: 10.6 s 0-60 mph: 10.1 s |
| Teho, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 100 hv, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1.2 l 1199 sm3 73.17 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2026 Jeep 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 3, Rivimoottori |
| Vetotapa, Jeep Avenger (facelift 2026) SUV 2026 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Jeep Avenger SUV? | 4084 mm 160.79 in. |
| Leveys, 2026 Jeep Avenger SUV? | 1776 mm 69.92 in. |
| Nettopaino, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1105 kg 2436.11 lbs. |
| Kokonaispaino, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 1605 kg 3538.42 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Jeep Avenger SUV? | 380 - 1277 l 13.42 - 45.1 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 GSE T3 (100 Hp)? | 6, manuaali vaihdelaatikko |
| Merkki | Jeep |
|---|---|
| Malli | Avenger |
| Sukupolvi | Avenger (facelift 2026) |
| Versio (moottori) | 1.2 GSE T3 (100 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Toukokuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen, yhdistetty (WLTP) | 5.6-5.8 l/100 km
42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
|---|---|
| CO2-päästöt (WLTP) | 127-130 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 10.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 10.6 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 10.1 s |
| Huippunopeus | 184 km/h 114.33 mph |
| Päästönormi | Euro 6E Bis |
| Paino/teho suhde | 11.1 kg/hv, 90.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 5.4 kg/Nm, 185.5 Nm/tonnia |
| Teho | 100 hv @ 5500 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 83.4 hv/l |
| Vääntömomentti | 205 Nm @ 1750 kierrosta/min 151.2 lb.-ft. @ 1750 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | EB2ADT |
| Moottorin tilavuus | 1199 sm3 73.17 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 3 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Moottorin öljytilavuus | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 5.2 l 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Moottorijärjestelmät | Käynnistys- & pysäytysjärjestelmä Hiukkassuodatin |
| Paino | 1105 kg 2436.11 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1605 kg 3538.42 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 500 kg 1102.31 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 380 l 13.42 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1277 l 45.1 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 44 l 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1200 kg 2645.55 lbs. |
| Pituus | 4084 mm 160.79 in. |
|---|---|
| Leveys | 1776 mm 69.92 in. |
| Leveys ulkopeilit taitettuina | 1808 mm 71.18 in. |
| Leveys sis. ulkopeilit | 1981 mm 77.99 in. |
| Korkeus | 1536 mm 60.47 in. |
| Pyörän perusta | 2557 mm 100.67 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.5 m 34.45 ft. |
| lähestymiskulma | 20° |
| Jättökulma | 34° |
| ylityskulma | 20° |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 283x26 mm |
| Takajarrut | Levy , 249x10 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 215/65 R16; 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Vanteen koko | 16; 17; 18 |