
| Hvilken type er karosseriet, Jeep Avenger (facelift 2026)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 5.3-5.4 l/100 km 44.4 - 43.6 US mpg 53.3 - 52.3 UK mpg 18.9 - 18.5 km/l |
| Hvor øko er bilen, Jeep Avenger 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 121-123 g/km CO2 Euro 6E Bis |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Avenger (facelift 2026) 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 194 km/t | 120.55 mph 0-100 km/t: 9.5 sek 0-60 mph: 9 sek |
| Hva er motorens effekt, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 145 hk, 230 Hm 169.64 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Jeep Avenger SUV 2026 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 1.2 l 1199 sm 73.17 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Jeep 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 3, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Jeep Avenger (facelift 2026) SUV 2026 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | Firehjulstrekk . MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV). Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 4088 mm 160.94 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 1776 mm 69.92 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 1400 kg 3086.47 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 1901 kg 4190.99 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Jeep Avenger SUV? | 325 - 1218 l 11.48 - 43.01 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Jeep Avenger (facelift 2026) 1.2 4xe (145 Hp) Hybrid eAWD eDCT? | 6, automatisk girkasse eDCT |
| merke | Jeep |
|---|---|
| modell | Avenger |
| Generasjon | Avenger (facelift 2026) |
| Modifikasjon (motor) | 1.2 4xe (145 hk) Hybrid eAWD eDCT |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 5.3-5.4 l/100 km
44.4 - 43.6 US mpg 53.3 - 52.3 UK mpg 18.9 - 18.5 km/l |
|---|---|
| CO2-utslipp (WLTP) | 121-123 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 9.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 9.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 9 sek |
| Maksimal hastighet | 194 km/t 120.55 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6E Bis |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9.7 kg/hk, 103.6 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.1 kg/Hm, 164.3 Hm/tonn |
| Batterispenning | 48 V |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet, under forsetene |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 29 hk |
| Plassering av elektrisk motor | Integrert i girkassen |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 29 hk |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 145 hk |
| Motoreffekt | 136 hk |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 113.4 hk/l |
| Dreiemoment | 230 Hm @ 1750 omdr./min. 169.64 lb.-ft. @ 1750 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | EB2LTD |
| Motorvolum | 1199 sm 73.17 cu. in. |
| Antall sylindere | 3 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Direkte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Turbo, Ladeluftkjøler |
| Motoroljekapasitet | 3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 1400 kg 3086.47 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1901 kg 4190.99 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 501 kg 1104.52 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 325 l 11.48 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1218 l 43.01 cu. ft. |
| Drivstofftank | 44 l 11.62 US gal | 9.68 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1150 kg 2535.32 lbs. |
| Lengde | 4088 mm 160.94 in. |
|---|---|
| Bredde | 1776 mm 69.92 in. |
| Bredde med speil brettet | 1808 mm 71.18 in. |
| Bredde inkl. speil | 1981 mm 77.99 in. |
| Høyde | 1541 mm 60.67 in. |
| Akselavstand | 2563 mm 100.91 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.5 m 34.45 ft. |
| Angrepsvinkel | 22° |
| Utgangsvinkel | 35° |
| rampe vinkel | 21° |
| vading dybde | 400 mm 15.75 in. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. Det er en mulighet til å kjøre i full elektrisk eller blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, automatisk girkasse eDCT |
| frambremser | disc-ventil , 302x26 mm |
| bakbremser | Disc , 268x12 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/60 R17; 215/55 R18 |
| Felgstørrese | 17; 18 |