
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Avatr 06T? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 741 km 460.44 mi |
| Πόσο είναι η κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας, Avatr 06T EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 13.7 κιλοβατώρα/100 χλμ 22.05 kWh/100 mi 153 MPGe 7.3 km/kWh 4.5 mi/kWh |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2026 06T EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 240 km/h | 149.13 mph 0-100 km/h: 3.85 δευτ 0-60 mph: 3.7 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Avatr 06 βαγόνι 2026 EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 683 Hp, 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Avatr 06T βαγόνι 2026 EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 4940 mm 194.49 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 1960 mm 77.17 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 2280 κιλά 5026.54 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 2730 κιλά 6018.62 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2026 Avatr 06 βαγόνι ? | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2026 Avatr 06T EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Avatr |
| μοντέλο | 06 |
| παραγωγή | 06T |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | EV 89.33 kWh (683 Hp) Dual Motor |
| έναρξη της παραγωγής | Απρίλιος, 2026 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 3.85 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 3.85 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 3.7 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 240 km/h 149.13 mph |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 3.3 κιλά/Hp, 299.6 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 3 κιλά/Nm, 328.9 Nm/τόνος |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 89.33 kWh |
| Τάση μπαταρίας | 800 V |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία (CLTC) | 741 km 460.44 mi |
| Μέση κατανάλωση ενέργειας (CLTC) | 13.7 κιλοβατώρα/100 χλμ
22.05 kWh/100 mi 153 MPGe 7.3 km/kWh 4.5 mi/kWh |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 341 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | ATDM05 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 2 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 341 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 375 Nm 276.59 lb.-ft. |
| Μοντέλο/κωδικός ηλεκτρικού κινητήρα | ATDM05 |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 683 Hp |
| Ροπή συστήματος | 750 Nm 553.17 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| βάρος | 2280 κιλά 5026.54 lbs. |
| Μέγιστο βάρος | 2730 κιλά 6018.62 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 450 κιλά 992.08 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 517 l 18.26 cu. ft. |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4940 mm 194.49 in. |
| πλάτος | 1960 mm 77.17 in. |
| ύψος | 1455-1475 mm 57.28 - 58.07 in. |
| μεταξόνιο | 2940 mm 115.75 in. |
| εμπρός ίχνος | 1668 mm 65.67 in. |
| Πίσω ίχνος | 1686 mm 66.38 in. |
| Γωνία προσέγγισης | 14° |
| Γωνία φυγής | 16° |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Δύο ηλεκτροκινητήρες κινούν τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, διπλά ψαλίδια , Εγκάρσιος σταθεροποιητής , Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή, Ανάρτηση αέρα - Προαιρετική |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 255/45 R20 |
| μέγεθος των ζάντων | 20 |